Havelkova martinaSvůj nejúspěšnější víkend této sezóny prožila ž. Martina Havelková, která se po mateřských radostech a starostech vrátila letos naplno do dostihového sedla. Maminku šestiletého Štěpána a tříleté Viktorky jsme proto vyzpovídali nejen o víkendových vítězstvích, ale dotkli jsme se i dalších zajímavých témat.

 

Předpokládám, že už vám skončila mateřská dovolená. U koho nyní pracujete?
Ano, mateřská mi skončila koncem srpna a obě děti chodí do školky. Chodím jezdit k paní inženýrce Pejškové, panu Šatrovi a také k Iloně Hronové. Na stálo zatím nepracuji u nikoho. Zatím žádná taková nabídka nepřišla, ale ničemu se nebráním.

O víkendu se vám povedlo dvakrát zvítězit, jednou v Mostě a jednou v Praze. S Novellette trenérky Hronové jste byly favority, ale nakonec jste musela o vítězství bojovat.
Myslela jsem si, že to bude lehčí vítězství, ale klisna je v dostihu pořád ještě trochu nevyspělá. Novellette jsem musela po startu vzít zpátky a posadit za koně, aby se usadila, pak jsme ale zase museli soupeře obíhat. Celou cílovou rovinu jsem Novellettu musela rovnat, ale hezky jsme si zabojovali.

Pro Novellette, která běhala i v Německu, to bylo první vítězství. Co o téhle klisně soudíte? Mohla by jít ještě nahoru a neskončit jako vítězka třetí kategorie?
Přijde mi, a i trenérka Hronová to říká, že je Novellette pozdnější, a stále ještě vyspívá. Takže si myslím, že by mohla zamířit i do vyšší kategorie. A také by mohla zvládnout i delší dostihy. 20. listopadu by měla ještě běhat v Drážďanech, kde bych ji měla jezdit. Jsem tomu ráda a těším se na to, v Drážďanech jsem ještě nikdy nejezdila.

A Růžence připravované trenérem Šatrou jste v Mostě věřila? Ta nepatřila mezi největší favority.
Já jsem si na vítězství věřila, protože jsem jí jezdila dvakrát předtím v dostihu a už jednou nám vítězství uniklo, a vím proč.

V Mostě jste vedla i v dobře obsazeném dvojkovém handicapu Matter For Love. Předpokládám, že s druhým místem jste byla spokojena nejen vy.
Ano, myslím, že byli spokojení trenér i majitel. Matter For Love je poctivá klisna, podala dobrý výkon, takže si myslím, že se její poslední letošní start vydařil. A jak mi říkal Ivan Kub, měla by zůstat na dráze i příští rok.

Ujezdíte i 49 kilogramů. Jak si po dvou dětech udržujete takhle nízkou hmotnost?
Já jsem naštěstí nikdy neměla problémy s váhou. Kromě toho, že skoro každý den jezdím na koni, mám dvě děti, kolo a psa, tak pohybu mám dost... Ale samozřejmě bez fyzické přípravy by to nešlo.

Sezóna 2013 už je pomalu u konce, jak ji hodnotíte ze svého jezdeckého pohledu?
Těší mě, že jsem letos odjezdila dost dostihů. Vyhrála jsem v Mostě, Pardubicích i Praze. A z pozice žokeje jsem ráda, že je chuchelské závodiště zpět svou kvalitou tam, kde bylo před povodněmi.

A kdybyste měla „vypíchnout“ nějaký nejhezčí zážitek v sezóně, který by to byl?
Ať je to rekord dráhy s Demon Kingem nebo například účast v Českém derby, tak přesto mě nejvíce těší, když trenér a majitel jsou spokojeni s mým výkonem a dají mi šanci v dalších dostizích, za což jim děkuji. (mze, foto Petr Guth)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net