ChuchlePředposlední dostihový den na závodišti v Praze bude gradovat nejprestižnější zkouškou dvouletého ročníku, 75. Rabbit Cenou zimního favorita s podporou ČSCHPMDK. Na jejím startu sice chybí první čtyři koně z průběžného handicapu (Miss Kruk, Honzik, Lužnice a Buonarroti), ale elitní dění obohatí sledovaný Jambul, který byl škrtán z Gerschova memoriálu.


Podle sázkových kurzů je favoritem dostihu reprezentant stáje DAR Win Front (War Front), který sice zatím nemá zkušenosti z jedničkových dostihů, ale při svém debutu doběhl třetí v Meranu a před čtyřmi týdny "zkentroval" nejbližšího ze soupeřů o 10 délek.

Tréninkové středisko Vocáskových ze své škály výborných dvouletých posílá do boje jen jednoho, a to snadnou vítězku tradiční slovenské zkoušky pro dvouleté, Karpatské ceny, Francii (Echo Of Light). Další klisnou na startu je nová akvizice stáje Vesiba Cold asi Ice (Solo Banco). Ryzka startovala dosud ve Varšavě pod vedením trenéra Romanowskiho. Pokaždé se umístila a svůj poslední start vyhrála.

Patron dostihu, společnost Rabbit Trhový Štěpánov, bude mít v dostihu dvojici koní českého chovu. Vadeta (Saddex) zaujala začátkem září vítězstvím, ale ve Svatováclavské ceně zimní královny doběhla poslední šestá. Egertonův syn Love Me po vítězství v debutu počátkem září podal poté pěkný výkon i v Gerschově memoriálu, kde na čtvrté místě zaostával v cíli za Buonarrotim jen o dvě a půl délky. A právě hřebce povede první jezdec stáje Jan Verner, zatímco do sedla Vapetiny dcery byl angažovaný Dušan Andrés.

Stájový kolega Saltanat (zítra ji čeká grupový test v Baden-Badenu) Jambul (Byron) byl minule škrtaný z Gesrchova memotiálu, ale dobrým vysvědčením pro něho bylo v polovině září jednodélkové vítězství nad kvalitním Nine ou Four. Čtvrtý v tomto dostihu byl další účastník Ceny zimního favorita Vainakh (Rock of Gibraltar), který posléze v "Geršáku" doběhl třetí, půldruhé délky za vítězným Buonarrotim.

Zatím nejméně výrazné výsledky za sebou mají Prince Orpen (Orpen), účastník Ceny Masise a naposledy čtvrtý ve trojkové společnosti, a Amant de Bond (Forever Bond), taktéž jednou třetí ve třetí kategorii. 

Velmi poutavě je také obsazena úvodní Cena Elektrizace železnic Praha, a.s. V dostihu přes proutěné překážky se totiž utkají koně s nedávnou výbornou rovinovou třídou - dvakrát neporažený Pegas (Excellent Art), vítěz z Pardubic Betpak Dala (Shamardal), My Afantou (Anabaa) a Desson (Denon), kterého čeká překážková premiéra. Začátek prvního dostihu je ve 13 hodin.

Sázkové kurzy Betino na 75. Rabbit cenu zimního favorita s podporou ČSCHPMDK:

Wir Front - 2,5:1

Francie - 3:1

Jambul - 3,5:1

Vainakh - 4:1

Love Me - 7,77:1

Vadeta, Prince Orpen - 10:1

Cold is Ice - 12:1

Amant de Bond - 14:1

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking