cheeky chappie1Jak dnes informovaly stránky Dostihového světa, míří do Velkých Karlovic nová dvouletá posila stáje Monte Negro, vítěze posledních dvou ročníků Českého derby. Adept na prodloužení vítězné série se jmenuje Cheeky Chappie.


"Jsme na cestě do Francie, kde si koně převezmeme," cituje v článku Dostihový svět trenéra Radka Holčáka, který převezme přípravu dvouletého hřebce od dosavadního trenéra Davida Wachmana.

Cheeky Chappie zatím absolvoval jediný start - 27. září doběhl druhý v Irish Stallion Farms EBF Maiden na allweatheru v Dundalku, kde po boji o krk prohrál s coolmorským Red Rocks Point (Fastnet Rock), hlášeným do anglického i irského derby. Cheeky Chappie, jehož jméno též najdeme na přihláškách do Epsom Derby, dostal od Racing Postu za tento výkon velice solidní hodnocení 83 liber.

Cheeky Chappie je synem dvojnásobného derby vítěze coolmorského plemeníka High Chaparral (Sadler's Wells), kterému se v chovu daří hlavně na jižní polokouli, kde jako pendler působí a kde mj. dal i svého dosud nejlepšího potomka So You Think. Neztrácí se ale ani v Evropě, o čemž nejlépe přesvědčil jedním z nejlepších evropských tříletků letošní sezóny Toronadem. Matka Cheeky Weeky (Cadeaux Genereux), dvakrát umístěná ve Francii, již dala 6 vítězů včetně v amerických listed umístěného Tent (Distant Music) a valacha Cellarmaster (Alhaarth), který doběhl druhý v listed proutěnkách.   

Cheekie Chappie prošel dvakrát dražbou, jako odstávče byl na Tattersalls December Foals Sale prodán za 46.000 gns, o necelý rok později opět v Newmarketu změnil majitele na říjnové dražbě ročků (Book 2) za 65.000 gns.

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net