jakub2Příští zasedání Rady Jockey Clubu České republiky, které se bude konat příští týden, by mělo být volební. Členové Rady by na něm měli zvolit člověka, který bude následující dva roky v čele nejvyššího orgánu českého turfu. Svaz chovatelů (ČSCHPMDK), respektive jeho prezidium, navrhne na tuto funkci Ing. Alešu Jakuba (61), dostihové veřejnosti známého především z jeho působení v Dostihových komisích.


"Oslovili mě někteří velcí majitelé z vedení Svazu chovatelů, zda bych takovou nabídku přijal," uvedl Aleša Jakub pro naše stránky. "Souhlasil jsem s tím, rád bych, aby mi v případě zvolení dělal sekretáře Ing. Pavel Viceník." 

Pokud by byl zvolen, hodlá Jakub navázat na to, co se v minulosti dokázalo a dále to rozvíjet. "Hlavním úkolem je co nejvíce dostihy zviditelnit, zpopularizovat je, pracovat s ministerstvem, televizí a dalšími pro rozvoj dostihů a samozřejmě pro něj chci využívat i všech kontaktů, které máme," uvedl Jakub. "Rád bych také otevřel otázku obnovení Středoevropského Breeders' Cupu."

Ing. Aleša Jakub se kolem turfu pohybuje již více jak čtyřicet let. V předlistopadových dobách působil jako manažer stáje Státního statku Svinčice, v 90. letech začal působit jako rozhodčí, posléze i člen a předseda Dostihové komise, působil též v Pořádkové komisi Jockey Clubu. Společně s Ing. Pavlem Viceník, současným prezidentem Ing. Václavem Lukou, Ing. Josefem Roubíčkem a tehdejším sekretářem Jockey Clubu Ing. Janem Vaňourkem je spoluautorem Dostihového řádu. V Radě Jockey Clubu ČR, kde nyní střídá Ing. Rajmunda Pavlu, působil již v 90. letech, kdy v ní zastupoval tehdejší Český Jockey Club, posléze přejmenovaný na Českou asociaci rovinových dostihů, která se později spojila s ČSCHPMDK. Aleša Jakub je členem syndikátu PMA Racing Syndicate, v jehož barvách běhá tříletá Yashadream.        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking