Ferhanov BeysimJezdeckým objevem letošní sezóny bezesporu byl Beysim Ferhanov. Mladý jezdec nejenže letos vyhrál čtyři významné dostihy včetně dvou Oaks, ale také skončil v šampionátu rovinových jezdců na druhém místě, přičemž zaznamenal téměř 35 % úspěšnost na vítězství. To je určitě dobrým důvodem pro malý rozhovor.


Jak moc jste spokojený s letošní sezonou? Co vám v ní udělalo největší radost?
Tuto sezónu jsem dostal největší šanci v mé dosavadní kariéře. Děkuji za to rodině Vocáskových a všem majitelům. Největší radost mi udělala vítězství s Dylankou v českém a slovenském Oaks, a dále vítězství se Saulem ve Velké červnové ceně.

V sezóně se vám toho povedlo opravdu hodně. Musíme zmínit i to, že jste dokázal v šampionátu jezdců na rovině poskočit o 27 míst, protože v sezóně 2017 jste byl na konci třetí desítky jezdců. Přesto se vás zeptám: je něco, čeho v letošní sezóně litujete, co se nepovedlo podle vašich představ?
Nepovedlo se mi vyhrát rovinový šampionát, ale i s druhým místem jsem spokojený a Davidu Liškovi vítězství přeji.

Velka cervnova dobeh2
Vítězství Beysima Ferhanova se Saulem v předzkoušce Českého derby, 66. Velké červnové ceně

V letošním roce jste se hodně přiblížil žokejskému titulu. Jockey Club eviduje 34 vašich vítězství získaných na českých a slovenských drahách. Zajímalo by mne ale, kolik jich máte z Bulharska?
Vítězství mám až z dostihů v Maďarsku, a to celkem tři. 

Jaké máte cíle a přání pro dostihovou sezónu 2019?
Mým cílem hlavně je získávat zkušenosti a zlepšovat se. A přeji si, abych byl hlavně zdravý a taktéž má rodina.

Michaela Zemanová
Fotografie: Andrea Zavadilová

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking