voda chuchleV pátek už se na závodiště do Velké Chuchle vrátili první dva koně  zdejší Dostihové školy dostihového sportu a jezdectví, a podle dnešní informace od ředitelky Ing. Froňkové Ph.D. už by jich dnes mělo stát v Chuchli okolo deseti. Bohužel ne tak příznivá  situace je u budovy školy a internátu. 

 

V některých místnostech totiž stále stojí voda...

 

"Jako úplně první jsme v pátek stěhovali do Chuchle Shotonuse a Tribiany a ještě večer k nim přibyl dvouletý kůň trenérky Pátkové. V sobotu pak ze Slivence přicestovali poník Falko, Charanai, Fešák a Anniken. Dnes už tu máme osm koní a další dva ještě dnes přijedou z Mostu," říká ředitelka Froňková. "Návrat koní chystáme postupně, jako první přicházeli klusáci a koně, co netrénují. Koně, kteří budou startovat o víkendu Lysé, by se po těchto dostizích ale měli také vrátit."

 

skola povoden2

FOTO (Ing. Martin Langer): Školní stáje po povodni

 

Budovy Střední školy dostihového sportu a jezdectví postihla povodeň nejdříve a v největší míře: "Vody bylo 2,5 metru v pergolách a 1,7 metru v kancelářích a přízemních pokojích žáků. Bohužel sklep, kotelna, sklady a tělocvična stále zůstávají kvůli vysoké hladině spodní vody zatopené. I když už máme budovu vyklizenu, dokud tu budeme mít někde v ní vodu, což se obávám při současném počasí může trvat ještě dlouho, nemůže přijít likvidátor pojišťovny a také zástupce zřizovatele, kterým je Hlavní město Praha, pro posouzení stavu. Teprve pak se bude jednat na úrovni pražského magistrátu, co dál," smutně sděluje.

 

skola povoden1 

FOTO (Ing. Martin Langer): Na jedné z vyklizených místností je vidět, kam sahala ještě nedávno voda

 

Dnes se už začali učit žáci třetích ročníků: "V pátek píšou písemnou závěrečnu zkoušku, konzultace nástavby a dálkového studia budou normálně probíhat v základní škole ve Velké Chuchli. Ostatním žákům již vyučování skončilo, prázdninové služby zůstávají v platnosti," dodává ředitelka Froňková.

 

Aktuální informace přináší pravidelné vedení školy na svých webových stránkách www.dostihovaskola.cz

 

Najdete tam také tuto výzvu, kterou rádi uveřejňujeme:

Občanské sdružení Hippospol vyzývá všechny své členy a další případné dárce k zasílání finančních příspěvků na účet 1940613389/0800 ČS a.s., které budou použity při likvidaci následků povodní ve Střední škole dostihového sportu a jezdectví a k následnému novému vybavení školy. Do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, Povodeň 2013 + své jméno. Všem děkujeme.

 

(mze)

 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking