slusoviceSpolečným jmenovatelem včerejších zajímavě obsazených dostihů úvodního slušovického mítinku se stala dvojnásobná vítězství, kterých docílila trojice jezdců a také tři trenéři. V hlavním dostihu se prosadila svěřenkyně Allana Petrlíka Sonador vedená pro stáj Rabbit Trhový Štěpánov jejím prvním jezdcem Janem Vernerem.

 

V hlavním klání, Ceně hejtmana Zlínského kraje, změřilo síly 11 koní. Původně favorizovaný Baris (Beccari) stačil v supervytrvaleckém dostihu jen na šesté místo, to nejdůležitější se v cíli odehrávalo více než 8 délek před ním. I když se v cílové rovině zdálo, že by mohl zvítězit Sienit (Rainbows For Life), nakonec přišla se silnou koncovkou letos podruhé startující reprezentantka stáje Rabbit Trhový Štěpánov Sonador  (Look Honey) a pod vedením Jana Vernera triumfovala o délku před Sienitem a Apasionatou (Scater). Bílozelené barvy Rabbitu a trenér Allan Petrlík si pak ještě připsali vítězství s letos debutující Rabbit Kyllachy (Kyllachy) hned v úvodním dostihu odpoledne, Vzpomínkové ceně na Ing. Michala Pokorného, sekretáře JC ČR. Pětiletou klisnu nezastavila ani mamutí hmotnost 65,5 kilogramů a zvítězila o krk před Earlien (Varadar), polosestrou výtečných Ediggia a El Hadjiho.

 

Utkáním dvou ještě nedávných možných derbystů se stala Cena týdeníku Jalovec na trati 2200 metrů. Svěřenec Jozefa Pirucha Miragton (Egerton) stáje Agrolipt ČR pod taktovkou Jaromíra Šafáře o 6 délek v cíli utekl Woodymu (Tiger Cafe). Poutavě obsazená Cena stáje Figaro svedla dohromady několik koní s bývalou jedničkovou výkonností. Z nich měl nejvíce sil dva roky nevítězný Starfighter (Varadar) trenéra Demeleho, jenž pod vedením ž. Línka o více než tři dlky za sebou zanechal bojující dvojici Apinoa (Bully Pulpit) - Nucal´s Star (Danehill Dancer).

 

Jezdeckých double dosáhli během slušovického mítinku Jaroslav Línek, Jaromír Šafář a Jan Verner, a podobný úspěch se na trenérském poli povedl Janu Demelemu, Allanu Petrlíkovi a Jozefu Piruchovi. V závěrečné Ceně stáje Figaro sice snadno proběhl cílem jako první Egertonův potomek Vivat, ale bohužel pro neotevření dvířek boxů jednomu z koní byl dostih posléze anulovaný.


 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking