Satra TomasTomáš Šatra toho času musí cestovat mezi dvěma místy, kde má po povodni ustájené koně. A jsou to nejen špičkoví starší plnokrevníci, ale také čtyři potencionální derbysté. Zeptali jsme se proto, zda stále všichni míří do derby v Mostě a také na Chardonney Tcheque, před kterým jsou italské plány.

 

Jak zvládáte starost o koně v nouzovém režimu na dvou místech?

Musím si s tím nějak poradit a zvládnout to. Polovina našich koní stojí v Byškovicích a druhá polovina v Lysé nad Labem. Tam jsou umístěni kvůli tréninku ti koně, které čeká nějaký důležitý dostih.

 

S Chardonney Tchequem jste měli zahraniční plány, chystáte se tedy vyslat ho o víkendu do italského Milána?

Ano, měl by v pátek odcestovat. V neděli bude běhat lepší kondicionálku a doufám, že bude volný jeho stálý italský jezdec Convertino. Ale to ještě v tuto chvíli nevím, měl bych to mít brzy potvrzené. A pokud Chardonney uspěje, tak by měl pak dva týdny na to startovat v grupě 3.

 

Staráte se o čtyři potencionální účastníky do derby. Kolik z nich bychom měli vidět v akci v Mostě?

Tím, že nebyla Velká červnová cena a tedy neměl možnost si zvýšit průběžný handicap, vypadává ze hry Tycho Brahe. U Sapsiree je to ještě otázka domluvy s panem inženýrem Odcházelem, zda-li ji tam bude chtít poslat. Takže v tuto chvíli to vypadá, že by do derby od nás měli jistě zamířit Maestro Quercus a Reglisse.

 

U Maestra Quercuse jste se zmiňoval o jeho nevyzpytelnosti. V posledním dostihu ale spolupracoval s jezdcem už lépe. Umoudřil se tedy již trochu?

Měl jsem trochu obavy, jak se vyrovná se změnou tréninkového prostředí a jak se bude v Lysé chovat, ale zatím musím říci, že to s ním jde.

 

Je smutné, že Prahu postihly povodně. Velká červnová cena se tak nemohla uskutečnit, ale neznamená to paradoxně tak trochu výhodu pro Reglisse, která tak dostala více času dostat se kondice a formy?

Jak jsem již dříve říkal, na jaře jsme s ní nemohli ještě startovat, což nakonec i majitel uznal. Měla jako dvouletá sedm náročných startů a to se na ní podepsalo. A zdá se mi, že je na tom Reglisse ještě trochu lépe než před Velkou červnovou. Samozřejmě ale u ní zůstává otázka její vytrvalosti, kterou musí prověřit až dostih.

 

Kdybych se vás teď zeptala, na kterého z vašich svěřenců si mám v derby vsadit, kterého byste mi poradil?

Reglisse šla před Velkou červnovou zajímavou práci a pokud potvrdí to, co ukazovala loni v Irsku, tak je to opravdu dobrá klisna. I když hřebec je hřebec…

(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net