AirfareZávodiště v Lysé nad Labem zažije o tomto víkendu nezvyklý nápor. Ve dvou dostihových dnech se tu představí 184 koní v 16 dostizích, což znamená průměr téměř 12 koní na jeden dostih. K vidění tu ale bude v neděli i velká rovinová kvalita představovaná i účastnicemi letošních jarních klasických dostihů.

 

Dostihový dvouden proběhne pod patronací společnosti GHC Genetics. Zdejší rovinový program čítající během dvou dnů 14 dostihů bude gradovat o nedělním mítinku dvěma jízdami druhé kategorie. Na sprintérské trati 1300 metrů Ceny Jockey Clubu ČR totiž změří síly 14 velmi zajímavých koní, mezi kterými nechybí ani čtyři tříleté klisny, které se letos zúčastnily jarních klasických dostihů. Po devátém místu ve slovenské Jarní ceně klisen tu bude startovat její favoritka Literalia (Literato), kterou poprvé povede šampion Jaromír Šafář. Dále tu změří síly třetí, pátá a sedmá z Jarní ceny klisen - tedy  Darat Al Ayam (King's Best), Kobi (Toylsome) a Zorya Luna (Electric Beat). Proti nim nastoupí hned několik starších koní se zkušenostmi z jedničkových ddostihů jako Rabbit King (King´s Best), Ediggio (Glenstal), Mr. Dario (Celtic Swing) nebo Lucky Horse (Two-Twenty-Two).

 

Výtečně obsazený je i druhý hlavní rovinový dostih na 2200 metrů, Cena závodiště Velká Chuchle. Na letos čtyřikrát neporaženou Airfare  (na snímku) trenéra Germiče čeká osm kvalitních soupeřů. Výborně vstoupil do sezóny v Mostě Devil´s Star (Look Honey) těsně triumfující v mostecké Ceně Jezdectví nad Robinsonem (Varadar), který tu také bude startovat. Na startu ale budou i další účastníci minulého hlavního mosteckého dostihu - třetá Lailah (Relaxed Gesture), čtvrtá Irish Fire (Look Honey), pátá Mambo Lady (Anabaa Blue) a šestý Swakopmund (Golan).

 

Pro koně přijíždějící na dostihy tentokrát nebude zajištěno ustájení, protože v Lysé nad Labem našlo dočasný domov 84 koní, většinou z Velké Chuchle. "Máme tu v současné době ustájeny koně trenérů Drlíka, Fedorowicze, Kotába, Pejškové, Schillové, polovinu koní trenéra Šatry, a také ještě policejní koně z Trojského ostrova," říká Jan Palyza. "Všem samozřejmě také zajišťujeme jako našim stálým trenérům seno, oves a slámu. Tu jsem ale musel shánet, náše zásoby by nestačily. V současné době u nás vrcholí žně,  teď vyrábíme seno, zatím máme z víkendu posečeno 300 hektarů."  

 

(mze) 

 

 

 

       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking