Dnes proběhl termín prvního škrtání do trojice klasických dostihů - Jarní ceny klisen, Velké Jarní ceny a Českého derby. Zatímco do Jarní ceny klisen nebyla dohlášena žádná klisny a naopak 5 jich bylo škrtnuto, do Velké jarní ceny a Českého derby bylo dohlášeno 9 koní včetně loňského vítěze Gerschova memoriálu Vert Liberte (Muhaarar), který se nově objevil na přihláškách do obou klasik. DS Pegas, která od první uzávěrky přihlášek dořešila trenérské obsazení stáje, je podepsána i pod dalšími dvěma dohláškami.

 
Patří k nim i vlastní odchovankyně Jiřího Trávníčka Dakota (Elvstroem), dohlášená do Českého derby společně s Tcheque King (Montmartre) a již zmíněným Vert Liberte. Vedle nich byli do Derby dohlášeni i Dancing Indian (Sleeping Indian) stáje Orling a ve Francii Igorem Eldaltsevem trénovaný L'Ieinissei (Dariyan), jednou umístění ze dvou startů. Škrtnuta byl jediná Tyche (Prince of Ecosse).

Do Velké jarní ceny vedle již zmíněného Vert Liberte míří i nová akvizice stáje Maneko Nico (Holy Roman Emperor), Blue Evoque (Footstepsinthesand) z PP Zámrsk a Kanada (Moonjaz) Stanislava Chudáčka, pravá sestra Kristiana a Krasavy. Škrtnuti naopak byli Jacobellis (Worthadd) Syndikátu V3J a trojice Rabbitu Trhový Štěpánov Rabbit Buratino (Buratino), Rabbit Elvis (Elzaam) a Rabbit Requinto (Requinto).

Pandemie ovlivní začátek dostihové sezóny, připustil Jockey Club připravující se na možné omezení počtu dostihů v prvních 3 měsících

Stáj Rabbit Trhový Štěpánov výrazně zredukovala i počet svých zájemkyň o Jarní cenu klisen, ze které byly škrtnuty tři její zástupkyně Rabbit Elzaam (Elzaam), Rabbit Mehmas (Mehmas) a Rabbit Ruler (Ruler of The World) a dále Agaba (Moonjaz) s DS Gaudium a Tarawera (Twilight Son) stáje Leram. (miv)

Inzerce
banner 690x170 Fitmin Horse2    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net