Zápis z jednání prezidia ČSCHPMDK, které proběhlo 7. února, připouští možnost návratu části majitelských prémií i do dostihů pro tříleté koně. Ty by financoval z části Jockey Club ČR a z části Fond podpory svazu 2017.


Podle zápisu jednání, které projednávalo i finanční plán Jockey Clubu ČR na letošní rok, vychází Jockey Clubu dle zmíněného plánu rezerva 800.000 Kč. Ta by podle ČSCHPMDK mohla být použita na majitelské prémie pro tříleté koně. Podle představ prezidia Svazu by JCČR na ně přispěl 400.000 Kč, stejnou sumu by přidal Svaz chovatelů z Fondu podpora. Ten má na letošní rok příslíbeny prostředky ve výši 1,57 miliónu korun od pěti členů Svazu. O návrhu bude Svaz jednat s Jockey Clubem ČR. Jockey Club už dříve přislíbil, že se letos vrátí majitelské prémie alespoň do dostihů pro dvouleté koně II. kategorie a vyšších a finančně je bude zajišťovat právě Jockey Club.

Majitelské prémie bývaly stěžejní formou podpory domácího chovu. Svého vrcholu dosáhly v roce 2009, kdy v nich bylo vyplaceno 7,06 miliónu korun a majitelské prémie tehdy tvořily 12,5% všech prostředků vyplacených majitelům koní za úspěšné starty jejich koní v českých dostizích z celkové sumy 56,42 miliónu korun dotací. Ještě v roce 2013 bylo na prémiích vyplaceno 5,6 miliónu korun, po personálních změnách ve vedení českého turfu a následných sporech s pořadateli o to, kdo je má finančně zajišťovat, majitelské prémie klesly v roce 2014 na 2,74 miliónu, respektive 1,84 miliónu v roce 2015. V loňském roce bylo na dotacích vyplaceno 44,84 miliónu korun, poprvé od roku 1998 však na majitelské prémie nešly žádné prostředky. (miv)   

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking