Do XV. ročníku chuchelského seriálu pro dvouleté koně českého chovu Fitmin Cupu bylo přihlášeno 58 koní. Počet přihlášených meziročně výrazně klesl - v loňském roce se do seriálu přihlásilo 96 koní, o rok dříve 93. Na poklesu počtu přihlášených se projevila výrazná redukce českého chovu mezi lety 2012 a 2013, kdy počet připuštěných klisen v ČR klesl ze 483 na 297. Na přihlášené čeká 5 dostihů, v nichž bude na dotacích a prémiích rozděleno půl miliónu korun.


Nejvíce dvouletých přihlásily stáje Rabbit Trhový Štěpánov (11 koní) a loňský premiant seriálu stáj DAR (8 koní), 4 dvouleté mají na přihláškách shodně Dr. Charvát a DS Pegas. Mezi trenéry je nejvíce zastoupen Petr Juránek (11 koní) a Allan Petrlík (10 koní).

Z plemeníků má nejvíce potomků v seriálu letos na dráze s prvními potomky debutující Durante Alighieri (Galileo) s 6 dvouletky, sledovaný Midshipsem (Mizzen Mast) s 5 potomky a trojicí Bully Pulpit (Pulpit), Sharpour (Desert Style) a Tiger Cafe Sunday Silence), kteří mají v seriálu přihlášeny 4 potomky.

Seznam přihlášených koní     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net