brother grimmPětice českých klasických dostihů, na které byla dnes uzávěrka přihlášek, přilákala celkem 225 přihlášek. Jako tradičně byl největší zájem o České derby, do kterého bylo nahlášeno 56 koní, do Jarní ceny klisen 32 koní, do Velké jarní ceny 40, do Oaks 44 a do Saint Leger 53.


Do Českého derby bylo přihášeno 6 koní ze zahraniční, a o včetně ve Francii trénovaného Peintre Elusif (Elusive City) trenéra Lefebvra, reprezentující francouzskou stáj prezidenta Jockey Clubu ČR Jiřího Charváta. Na loňské květnové breeze-up dražbě za 55.000 euro zakoupený Peintre Elusif (o nákupu více zde) loni debutoval 1. prosince 12. místem v Pornichet v dostihu na 1700 metrů o 16 tisíc eur. Letos již absolvoval 3 starty, postupně doběhl 9. v Deauville na 1500 metrů o 29 tisíc eur, 30. ledna ve stejně dotovaném dostihu na 1800 metrů v Chantilly doběhl v devíti koních osmý a zatím poslední start 15. února v Seiches/Le-Loir na 2000 metrů o 8.000 euro proměnil v lehké sedmidélkové vítězství.

Trenér Glanz Werner přihlásil do derby dosud nestartovavšího tmavého hnědáka Aspen Blue (Dai Jin), švýcarský trenér Philipp Schärer přihlásil taktéž nestartoavšího Forever Lord (Lod of England), Peter Schiergen se chce pokusit o štěstí s hnědákem Hot Beat (Dylan Thomas), který loni vyběhl jednou a neumístil se. Z německých uchazečů je dostihově nejzkušenější valach Lips Areios (Areion) trenéra Andrease Löve, který loni vyběhl třikrát a zaznamenal jedno třetí místo. V GAG byl hodnocen 66 kilogramy. Dosavadními výsledky nad všemi zahraničními zájemci výrazně ční anglický valach Red Tornado (Dr Fong) trenéra Harry Dunlopa. Ten loni vyběhl dokonce 6x, získal dvě vítězství a sezónu zakončil čtvrtým místem v Gr.3 Prix de Conde v Longchamp.

Z domácích koní nechybí v Derby nikdo ze špičky ani z podzimních posil českých a moravských stájí v zahraničí. Kromě těch, o kterých jsme Vás již informovali, si zaslouží pozornost 6 koní excelentních rodokmenů od trenéra Josefa Váni, mezi kterými jsou 4 synové Galilea, a dále potomek Montjeua a Rip Van Winkle.  Stáj Statek Blata Český ráj reprezentují tři dosud nestartovavší synové Galilea trénovaní Aidanem O'Brienem Le Cirque z Gr.3 umístěné Latin Love (Danehill Dancer), Tamarind Cove z vítězky Irish 1000 Guineas Saoire (Pivotal) a Touch of Genius, jehož matkou je Gr.1 umístěná Festoso (Diesis).  Také Gibb's Beach (Galileo) stáje Jasna přišel do Čech od trenéra O'Briena a ani tento syn listed umístěné Heavenly Bay (Rahy) dosud nevyběhl, stejně jako další bývalý O'Brienův svěřenec valach Ringmaster (Montjeu), syn Gr.3 vítězky Penny's Gold (Kingmambo). Šestým Váňovým koněm pro derby je Brother Grimm (na snímku Kateřiny Urbánkové) stáje Estrella, syn plemeníka Rip Van Winkle (Galileo).

  
       Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking