most2K sobotnímu Oaks-mítinku v Mostě neodmyslitelně patří i další jedničkové dostihy. Sprintérská Severočeská cena sice nemá tak kvalitní obsazení jako v minulých letech, ale favorizovaná Waka Laura toho již dokázala hodně. Ve Velké mostecké dojde k souboji vítězů posledních ročníků Hetmana Polnyho a Budapestě. V Mostě je tedy nač se těšit...


Vizitky účastnic 70. OAKS - Ceny společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz jsme vám již přinesli předevčírem. Favoritkou dostihu je i přes nevydařené derby Dumnonia, do jejíhož sedla se vrací její partner z klasických triumfů Jan Verner. Bude samozřejmě otázkou, jak se klisna srovná se specifickou mosteckou dráhou. Na té se letos triumfy prezentovaly Amga River (Dylan Thomas), Iwnianka (Tempelwächter) a Ines (Lope de Vega), a to jejich šance posiluje. Jak ale ukázala Cena Wago, ročník klisen je docela vyrovnaný a v přední linii je také nutno očekávat zástupkyně domácího chovu Rajši Šimon (Rosensturm), Cassii (Alexandros) a Nineteen (Enjoy Plan).

V Sevročeské ceně města Mostu na 1200 metrů o 135.000 je vysokou favoritkou šestiletá Waka Laura (Windsor Knot), které se v minulosti na mostecké dráze hodně dařilo a naposledy absolvovala velmi vydařený sprint v rámci Turf Gala v Bratislavě, kde podlehla jen vítěznému, a letos neporaženému, Lordu Patrickovi (Le Havre). V poli je také vítěz dostihu ze sezóny 2012 Charhizard (Two-Twenty-Two), který sice už není tak výkonný jako tehdy, ale dostih není silně obsazený a zdejší dráha mu vyhovuje. Zajímavá je také trojice tříletých koní na startu - Henrytheaeroplane (Henrythenavigator) zkouší po derby krátkou trať, klasiku též absolvoval Valmont Ohne (Look Honey) a nováčkem v nejlepší společnosti je dvojnásobný vítěz Seasonal Missile (Majestic Missile).

Waka Laura
FOTO: Waka Laura na mostecké dráze už třikrát zvítězila. Povede se jí to počtvrté? Snímek zachycuje jejím poslední vítězství z loňské pardubické Ceny sprinterů

Vrcholem překážkové sezóny na mosteckém hipodromu je 16. ročník Velké mostecké steeplechase Hitrádia FM o 150.000 Kč. Dostih dokázali dvakrát vyhrát pouze dva koně, kromě Lisharpa je to i Hetman Polny (Alhijaz), který se pokusí dosáhnout jako první kůň v historii dostihu hattricku. Svěřenec trenérky Baštové letos ale debutuje a to je jeho nevýhodou proti rozběhaným soupeřům. Mezi těmi je i další vítěz Velké mostecké steeplechase Budapest (Montjeu), který letos předváděl v Meranu dobrou formu. Podceňovat však nelze čtvrtého z Prvomájové steeplechase Hawa Baliho (Royal Applause) a Jam Takiho (Enjoy Plan), který loni ve Wroclawi dokázal opanovat největší polský překážkový dostih, Velkou wroclawskou.

V rámci svátečního odpoledne v Mostě, které začíná ve 13. hodin, se odběhne i dostih poníků a je připravený pestrý doprovodný program. K němu již dlouhá léta patří soutěž o nejhezčí pokrývku hlavy, Královna hipodromu.

Sázkové kurzy Betino na 70. OAKS - Cenu společnosti Severní energetická pod patronací Mercedes-Benz:
2,8:1 - Dumnonia
4:1 - Ines
4,5:1 - Amga River
5:1 - Rajči Šimon
7,5:1 - Iwnianka
9:1 - Cassie
10:1 - Nineteen
13:1 - Yara, Romanetta, Ocara
20:1 - Santin

Sázkové kurzy Betino na Severočeskou cenu města Mostu:
1,7:1 - Waka Laura
3,5:1 - Seasonal Missile
4,5:1 - Majestic Power
6,5:1 - Henrytheaeroplane
7,5:1 - Maruschka
10:1 - Valmont Ohne, Charhizard

Sázkové kurzy Betino na Velkou mosteckou steeplechase HITRÁDIA FM:
2,5:1 - Budapest, Hawa Bali
3,5:1 - Hetman Polny
4,5:1 - Jam Taki
10:1 - Sixtyseven, Eldorado
(mze)

 

 

  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking