karlovy varyJediným dostihovým dnem nadcházejícího víkendu bude nedělní mítink na závodišti v Karlových Varech, kam se letos diváci mohou podívat  již počtvrté (od 14:30 hod). Tradičním vrcholem v tomto období bývá na zdejším závodišti juniorská Cena Masise, kterou doplní další zajímavý dvojkový dostih a ještě i dalších pět rovinových dostihů.


Dvouletí letos kvůli povodním neměli možnost absolvovat více startů, přišli i o Simsonovu cenu, a tak není příliš překvapivá skutečnost, že většina z 10 adeptů Ceny Masise - Poháru Grandhotelu Pupp projde teprve dostihovým křestem. Z již startujících koní bude podle sdělení zástupců Betina sázkově preferován svěřenec trenéra Wroblewského Honzik (Orpen), který předvedl koncem června působivý debut v Ebreichsdrofu za Najinskou, která  poté zvítězila i v Bratislavě. A do okruhu favoritů by měla patřit i nedávná vítězka z Bratislavy Lužnice (Kalanisi) a vysoký kurz nebude mít ani její tréninkové partnerka Francie (Echo of Light), která zvítězila v letošním jediném dostihu dvouletých na pražské dráze.


Průběžný handicap dvouletých koní zatím zachycuje  jen 11 koní, kromě vedoucí Francie jím ze startovního pole disponuje ještě zástupkyně Stáje Jeso Bajadéra (Bear King). Svěřenkyně Štěpánky Sedláčkové před dvěma týdny rozdrtila své soupeře v Lysé nad Labem sedmi délkami a v průběžném handicapu dvouletých jí patří druhé místo.


Mezi šesticí debutantů každý něčím zaujme. Vysoká pořizovací cena byla zaplacena za Buonarottiho (New Approach) stáje Jasna, který disponuje oběma kvalitními rodiči i raností na jejich straně, a také u Vainakha (Rock of Gibraltar) připravovaného Arslangirejem Šavujevem. Ranost je prokázána i u otce Prince Orpena (Orpen) stáje Joly, zatímco touto vlastností nedisponují rodiče Resulovova Le Conte Noire (Solider of Fortune). Zajímavá je také Mary Yeats (Yeats) stáje Stanislav Chudáček i svěřenec Jana Blechy Dunagiri (Ecosse). Jeho maminka Divoká Šárka při svém druhém životním startu dokázala vyhrát Cenu zimní královny a měla i rané a úspěšné sourozence, Demon Magica, Divokou Orlici a Divokou Kočku.


Druhým lákavým chodem pražského odpoledne bude Cena Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní s 12 účastníků na startu. Dostih přivádí na start mj. dvě účastnice Oaks, šestou Victory Bond a sedmou Viva Leu, které pochopitelně mají v dostihu nízkou hmotnost. Kvalitní formou se letos může pochlubit Lord Of Gracie (Oratorio), který se neztratil ani při bratislavském mezinárodním mítinku a od té doby vyhrál dva dostihy. Jedničkovou výkonnost má Selim (Caitano) a Brutal Rocco (Shirocco).

 

Zajímavým koněm na startu je také čtyřnásobná vítězka z jarní části sezóny Airfare (Fairlipy), která se vrací na dráhu po dvouměsíční přestávce a na start ji doprovodí její starší polosestra Aromatica (Beccari), která si i v sedmi letech drží vysokou výkonnost - po dvou vítězstvích na jaře doběhla i druhá za Bacaresem v Karlovarské dvojnásobné míli. Její úspěchy se ale odehrávaly na tratích od 2400 metrů výše. O reparát za svůj tuzemský debut se pokusí šestý z Německého derby Tahini (Medicean).

 

(mze)
 

 

 

 

 

 

 


     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking