8k DSC 1675 kopieVe čtvrtek 22. září byly zveřejněny přihlášky na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na listině je 17 jmen včetně zahraničních hostů. Nechybí obhájce loňského vítězství Talent, naopak schází jméno vítěze z roku 2019 Theophilose, který se zranil. Z dvaadvaceti koní kvalifikovaných na pardubickém závodišti je přihlášeno 14, zbývající trojici tvoří koně z Irska a z dostihové stáje Scuderia Aichner.


Týden před uzavřením startovních listin začíná mít 132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou konkrétnější podobu. Nejvíce svých svěřenců přihlásil trenér Stanislav Popelka, který by rád na startu letošního ročníku Velké pardubické viděl vítěze poslední kvalifikace Imphala v doprovodu Lombarginiho a také dvanáctiletého Strettona, který je druhým nejstarším adeptem na start ve 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Čtveřici koní posílají otec a syn Váňové. Ten starší chce uspět s vítězem z roku 2017 a nejstarším v poli, třináctiletým No Time To Lose a nováčkem ve Velké pardubické Dusigroszem. Váňa mladší je trenérem obou koní stáje Scuderia Aichner, jejíž koně běhají prioritně na italských drahách. Jde o devítiletého Brunch Royal a také sedmiletou Santa Klaru, která je zároveň jedinou klisnou na seznamu přihlášených.

132. VELKÁ PARDUBICKÁ SE SLAVIA POJIŠŤOVNOU
Stcc L - 6+ - 6900 m - 5 000 000 Kč, Přihlášeno koní: 17
ARGANO, 8 Marek Šimák 70,0 Liška Martin
BRUNCH ROYAL(FR), 9 Scuderia Aichner SRL 70,0 Váňa ml. Josef
DULCAR DE SIVOLA(FR), 9 DiJana Dobšice 70,0 Jirčáková Vendula
DUSIGROSZ(FR), 9 Joly 70,0 Váňa st. Josef
CHICNAME DE COTTE(FR), 10 Quartis-Zámecký Vrch 70,0 Vítek Pavel
IMPHAL(POL), 9 Quartis-Zámecký Vrch 70,0 Popelka Stanislav
KAISERWALZER(GER), 9 DS Millennium (SVK) 70,0 Brečka Jaroslav
LOMBARGINI(GER)*, 11 EŽ Praha a.s. 70,0 Popelka Stanislav
MR SPEX(GER), 8 Lokotrans 70,0 Urbánek Luboš
NO TIME TO LOSE(GB), 13 Paragan Horseboxes s.r.o. 70,0 Váňa st. Josef
PLAYER, 10 Nýznerov 70,0 Kvapilová Lenka
SACAMIRO, 9 Jezdecký oddíl Beňov 70,0 Petříková Eva, Ing.
SANTA KLARA(IRE), 7 Scuderia Aichner SRL 68,0 Váňa ml. Josef
STAR(GER), 11 MPL Racing (SVK) 70,0 Brečka Jaroslav
STRETTON, 12 Nýznerov 70,0 Popelka Stanislav
TALENT, 11 DS Kabelkovi 70,0 Kabelková Hana
YOUNG DEV(IRE), 8 Liam Mulryan (IRE) 70,0 Hogan Denis


Z Irska má zájem o účast v našem nejtěžším a nejstarším překážkovém dostihu trenér Denis Hogan s Young Dev. Osmiletý bělouš letos zvítězil nad kratšími proutkami v Punchestownu, že ale má vytrvalost ukázal při absolvování téměř 6900 metrů dlouhého dostihu v Uttoxeteru.

Ze Slovenska přijedou dva svěřenci trenéra Jaroslava Brečky – mimochodem vítěze Velké pardubické před 30 lety. Kaiserwalzer a Star jsou ale v Pardubicích jako na domácí dráze. Uzávěrka startovních listin a slavnostní losování startovních čísel se uskuteční v Praze v pátek 30. září 2022.

Nepřehlédněte: Syn Holy Roman Emperora, dcery Gleneaglese a Phoenix of Spain. Další české nákupy v Irsku

V Ceně Labe se objevuje jméno Night Moon trenéra Pavla Tůmy. Šestiletý ryzák stáje Dr. Charvát byl až do nepovedené závěrečné kvalifikace na letošní Velkou pardubickou neporažen. Na přihláškách do Ceny Vltavy zase figuruje dvojice koní, kteří mají podmínky pro start 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou splněné. Přesto jejich trenéři zvolili jiný dostih. Jedná se o Aenease trenéra Josefa Váni staršího a loňského účastníka Velké pardubické, slovenského Paris Eiffela trenéra Jána Cagáně. V krátkém krosu – Poplerově memoriálu zase zaujme jméno vracejícího se Lodgian Whistle.

Tisková zpráva Dostihového spolku
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net