logo dostihovyspolekSezona 2018 je pro pořadatele pardubických dostihů jubilejní. Dostihový spolek a.s. slaví 25. výročí svého založení a do slavnostní sezony opět vstupuje s některými novinkami. Naváže ale také na tradice a úspěšné aktivity z let minulých.

 

DOSTIHY
V roce 2018 pořádá Dostihový spolek a.s. devět dostihových mítinků s tradičním vrcholem v podobě 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Je to sice o jeden mítink méně než v loňském roce, počet dostihů ale kompenzuje návrat k devíti položkám na startovní listině.
Naším cílem je znovu o kousek pozvednout prestiž pardubických dostihů, přilákat do Pardubic mnohem více kvalitních koní z České republiky, ale i ze zahraničí. Loňská Velká pardubická ukázala, že se cizinci u nás neztratí a že jsou důstojnou konkurencí špičkovým českým koním,“ říká Richard Benýšek, předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Říjnový víkend chce Dostihový spolek a.s. pojmout jako „Dostihový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou“.
Dostihové mítinky se uskuteční v tradičních termínech. Sezonu otevře Zahajovací dostihový den 8. května, necelé tři týdny na to odstartuje první ze čtyř kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Nebude chybět ani prestižní klasická steeplechase Zlatý pohár, opět pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V pořadí 128. ročník Velké pardubické se uskuteční druhou říjnovou neděli, tedy 14. října.
V loňském roce jsme upravili systém přihlášek do dostihu, resp. jsme snížili počet přihlašovacích termínů na dva a snížili poplatek za dodatečnou přihlášku v září. Osvědčilo se to a tak v tomto režimu budeme postupovat i letos. Uzávěrka prvního kola přihlášek je už 10. května, druhá pak na konci září,“ dodává Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s.
Velkou novinkou je posunutí začátku dostihových mítinků. V letošní sezoně bude první dostih startovat o hodinu později, než byli diváci zvyklí, tedy ve 14 hodin – s výjimkou Velké pardubické a Závěrečných dostihů na konci října. „Důvody jsou dva. Jednak chceme lidem, především rodinám s dětmi, dát možnost v klidu poobědvat a poté se vypravit na dostihy. A také tím docílíme toho, že v horkých dnech nebudou koně hlavní dostihy běhat v těch nejvyšších denních teplotách,“ doplňuje Martin Korba.

HRAJEME SI S BARVAMI
Kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou budou opět barevné. Každý ze čtyř dostihových mítinků se ponese v duchu barvy evokující období svého konání. Půjde nejen o barevné dress cody, ale také hru s barvami v rámci různorodé zábavy. Květnová kvalifikace se zazelená jako čerstvá tráva, červen zčervená. Srpnový mítink bude modrý jako moře a září se rozzáří v odstínech žluté a zlaté. Dostihový spolek a.s. se propojil také s během „Barvám neutečeš“, a to prostřednictvím svého partnerství se Sportovním parkem Pardubice.

KAMPAŇ ZA KAMAŠE
Dostihový spolek a.s. dlouhodobě věnuje svou pozornost zvyšování bezpečnosti koní. Po úpravách některých překážek přichází s další aktivitou, jejímž cílem je snížit riziko poranění koní. Pomoci tomu může snadno dostupná pomůcka – chrániče nohou, nebo-li kamaše. „Užívání kamaší je především ve světě běžná věc. Používají je i někteří tuzemští trenéři, rádi bychom je ale rozšířili ještě více. Kromě vyvolání diskuze na toto téma proto budeme kamaše rozdávat i jako věcné dary vítězům vybraných dostihů,“ prozrazuje Richard Benýšek.

PATRONI I CHARITA
Do kampaně, a nejenom do ní, se zapojují i patroni. Tváří dostihového závodiště je už několik let lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik, který je od loňského roku patronem závodiště. Letos se po jeho bok postaví prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová.
Propojení s Kapkou naděje je jedním z projektů Dostihového spolku a.s. v oblasti charity. Společnost totiž bude i letos dávat prostor organizacím, které pomáhají potřebným. Kromě Kapky naděje to bude například i neziskovka zaměřující se na hipoterapie Caballinus, jejíž tváří je Muž roku 2009 Martin Zach, nebo pardubická Základní a praktická škola Svítání. Její klienti se zapojí také do doprovodných programů vybraných dostihových mítinků. Svítání také ve spolupráci s Dostihovým spolkem a.s. a různými kluby handicapovaných sportovců opět uspořádá na závodišti Letní Sportiádu.

ZÁVODIŠTĚ NEJSOU JEN DOSTIHY
Při pohledu do kalendáře akcí je zřejmé, že různorodých aktivit na dostihovém závodišti přibývá. Kromě dostihových dnů se tu už potřetí v historii uskuteční Mistrovství České republiky v náročném jezdeckém sportu – ve všestrannosti. Nechybí ani závody koňských spřežení nebo parkurové skákání.
Druhou největší akcí po Velké pardubické je mezinárodní výstava Koně v akci, která se letos uskuteční o posledním srpnovém víkendu, a která stejně jako Dostihový spolek a.s. slaví. „Výstava Koně v akci se uskuteční už po dvacáté. Jubilejní ročník se navíc ponese v duchu dalšího výročí. V roce, kdy slavíme 100 let vzniku samostatného Československa, jsme i téma výstavy zvolili „první republika“,“ vysvětluje místopředseda představenstva Martin Korba. Také výstava má několik novinek. Poprvé v její historii se uskuteční večerní program nejen s koňskou show, ale také s koncertem legendární bluegrassové kapely COP a country bálem s kapelou NABOSO.
Dostihové závodiště také hostí hudební festival Létofest, který po loňské úspěšné premiéře bude dvoudenní. Vystoupí na něm takové kapely jako jsou například Chinaski, Kabát, MIG21 nebo třeba Wanastowy Vjecy. V listopadu se do dostihové dráhy vrátí extrémní překážkový běh TAXIS Gladiator Race, který v loňském roce do Pardubic přilákal novou skupinu návštěvníků.

VSTUPENKY
Vstupenky na dostihy a výstavu Koně v akci jsou letos prodávány ve dvou sítích, prioritně v síti Ticketportal. Novinkou je zvýhodněné dvoudenní vstupné na výstavu Koně v akci, ale také možnost zakoupit dvoudenní vstupenky na Dostihový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. „Dáváme lidem příležitost pořídit si výhodné vstupné jak na sobotu před Velkou pardubickou, tak i na samotný dostihový svátek,“ připomíná Martin Korba.

ZÁBAVA NA ZÁVODIŠTI
Nejen při dostihových mítincích je možné bavit se interaktivní geolokační hrou GEOFUN, nebo si prohlédnout dostihovou dráhu zblízka. Při dostizích je dokonce možné pronajmout si kočár a do dostihové dráhy se podívat při projížďce. Areál závodiště je také možné využít pro školení a semináře, teambuildingy a další akce, v ložích lze uspořádat firemní či rodinné oslavy. Od dubna se na závodišti konají také čtvrteční dopoledne se zážitkovými programy pro děti z mateřských a základních škol.

Tisková zpráva Dostihového spolku
Více informací na www.zavodistepardubice.cz


    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net