logo dostihovyspolekModerní závodiště, vyšší komfort pro návštěvníky i novinky v dostihovém provozu. Taková bude sezona 2017 na pardubickém dostihovém závodišti. Dostihový spolek a.s. do ní vstupuje s novou vizí a celou řadou nápadů. Zlepšovat chce nejen zázemí pro diváky, ale také servis pro dostihové stáje. Velkou novinkou pro ně je snížení startovného. 


Dostihové závodiště v Pardubicích svůj provoz zahájilo už v lednu, ta pravá dostihová sezona ale odstartuje v tradičním termín 8. května. Dostihový spolek a.s. se v ní chce prezentovat novým brandem a především ambiciózními plány posunout závodiště na evropskou úroveň. „Rád bych, aby se nám letos opět podařilo ukázat, že špičkové dostihy a prestižní závody na pardubické závodiště patří. A že smysl, proč nás podporuje město Pardubice a Pardubický kraj, je jednoznačný. A také že důvěra, kterou v nás mají majitelé koní, trenéři i jezdci, je oprávněná,“ vyjmenovává očekávání letošní sezony předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek. Město Pardubice skutečně své rodinné stříbro v podobě dostihů opatruje a primátor města Martin Charvát se netají, že se na letošní sezonu těší. „Těším se na skvělou atmosféru, která ovládne každý dostihový den. A čím je blíže k Velké pardubické, je stále intenzivnější. Těším se na brilantní výkony koní i předvedený jezdecký um.

Patron sezony

Dostihová sezona bude mít poprvé v historii i svého patrona. Už několik let je především s Velkou pardubickou spjat populární lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik, který vždy na počátku velkopardubického mítinku všem požehná. Nyní jej Dostihový spolek a.s. oslovil s žádostí, aby se stal patronem letošní sezony. „Velmi si toho vážím, že mě pardubické závodiště oslovilo. Jsem tu rád, mám tu své vazby a přátelé. Snad budu přínosem,“ komentoval své působení Zbigniew Czendlik.

Dostihový provoz

Dostihový spolek a.s. letos pořádá stejně jako v předchozích letech deset dostihových mítinků ve víceméně tradičních termínech. Změnou letošní sezony je pořádá Letního dostihového dne, jehož vrcholem by měl být Pohár Josefa Váni. Mítink se uskuteční v polovině prázdnin na přání nejen dostihových fanoušků, ale také majitelů a trenérů. „V dostihovém provozu jsme vyšli vstříc také s výší startovného. Tzv. OSK snižujeme na 4 procenta, Velká pardubická a některé další dostihy samozřejmě zůstávají na svých nižších procentech jako v minulosti. Upraven je také systém přihlášek do Velké pardubické. Doposud platilo, že první termíny přihlášek byl v květnu za poplatek deset tisíc korun a s každým dalším termínem přihlášky se částka zvyšovala až na sto tisíc korun jen dva týdny před Velkou pardubickou. A to pak každý přemýšlí, jestli má vůbec koně dohlašovat. Proto jsme se už vloni rozhodli, že dodatečná přihláška bude pouze jedna v září a to za mnohem nižší poplatek 30 tisíc korun,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že závodiště si od toho slibuje i vyšší zájem koní ze zahraničí. Dostihový spolek a.s. v rámci přilákání zahraniční konkurence do Pardubic začal aktivně jednat nejen s Crystal Cupem, kam Velká pardubická patří, ale i se zahraničními stájemi. Zatím svou účast přislíbili koně z Irska, Francie a Švédska.

Pozornost Dostihový spolek a.s. věnuje i zázemí pro jezdce a koně. Bude třeba pokračovat v rekonstrukcích stájí. A také ještě více zvyšovat bezpečnost koní při dostizích. „Už vloni jsme propagovali využívání kamaší, letos chceme jít ještě dál. Vstoupili jsme do jednání s irskou firmou Easyfix, která vyrábí odolné a především bezpečné překážky pro dostihy steeplechase a proutěnkářů. Jednu bychom měli mít na ukázku už při Zahajovacím dostihovém dnu,“ dodal Martin Korba.

Sezona 2017

První velkou sportovní akci má pardubické závodiště už za sebou. Dubnová Jarní všestrannost byla ve znamení rekordu v počtu účastníků. Další velké sportovní akce ale ještě čekají. Těmi největšími budou hned tři různá Mistrovství České republiky, a to ve všestrannosti, ve spřežení a také v sedlových soutěžích haflingů. Pro diváky mezinárodní výstavy Koně v akci, která bude třídenní, je připravován program s podtitulem „svatba“. A pokud plány vyjdou, bude výstava završena opravdovou svatbou u Taxisu. Kalendář akcí je ale nabitý i dalšími akcemi a aktivitami, a to jak sportovními, tak i kulturními či společenskými.

Charita

Letošní rok se bude soustředit také na charitativní projekty. Už při prvních dostizích se představí všechny subjekty, se kterými chce Dostihový spolek a.s. spolupracovat. Podpoří tak například nadaci Lejly Abbasové a její projekty v Keni, nebo projekt keňské nemocnice ITIBO, ve které je aktivní dlouholetý zdravotník pardubického závodiště Aleš Bárta. Dostihový spolek a.s. propojil své aktivity také se Speciální školou Svítání či handicapovanými atlety Atletika Bez Bariér. Pro každý z těchto projektů bude v rámci sezony vyhrazen samostatný dostihový den, v případě školy Svítání dokonce jeden prázdninový samostatný den se Sportiádou školy Svítání.

Nový brand a zázemí pro návštěvníky

Nejviditelnější změnou je nové logo Dostihového spolku a.s. Je to vlastně v historii poprvé, kdy má pořadatel pardubických dostihů svou vlastní značku. Spolu s logem se mění také prostředí závodiště, kde vzniká i nová fan zóna. S tím souvisí rekonstrukce vnitřního televizního okruhu a také nové a moderní LED obrazovky, které lépe divákům přiblíží nejen dostihy samotné, ale i dění na závodišti. Místa k sezení budou posílena o nové mobilní tribuny, připravuje se projekt dlážděného parkoviště. „Připravili jsme také zpestření pro dětské návštěvníky. Na dětském stanovišti si děti budou moci vyzkoušet zmenšené překážky z kurzu Velké pardubické a zaběhnout si tak Malou Velkou pardubickou. Pořídili jsme také nový herní prvek do dětského hřiště, a to i díky výtěžku z loňské dražby dětských obrázků. A do třetice jsme připravili tematický program pro děti z mateřských škol, který se bude konat každý čtvrtek na závodišti,“ doplnil ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba. Dobrou zprávou také je, že se oproti loňskému roku nijak nemění výše vstupného. Lístky na stání na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou lze dokonce v předprodeji koupit i za „akční ceny“.

Tisková zpráva Dostihového spolku

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net