karlovy vary 288. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje (hdcp II.k., 4+, 3240 m, 90.000 Kč) byla vrcholem dnešního mítinku v Karlových Varech, který vešel do historie i jako dějiště zřídka vídaného walkoveru.


V hlavním dostihu se prosadila pětiletá LUŽNICE (Kalanisi) ze Strojírny Litvínov, která v sedle s žokejem Foretem po boji o 3/4 délky zdolala nízko zatíženého sedmiletého Solini (Paolini), třetí finišoval Linngar (Linngari).

V úvodní Ceně společnosti Karovarská korunní, s.r.o. (hdcp. V.k., 3+, 2020 m, 25.000) získal druhé životní vítězství jediný vítěz v produkci někdejšího šampióna českých mílařů Near Dancera (Classic Secret), šestiletý valach TAURUS (z Talcum Lady, Marcham).  O kategorii vyšší handicap na strejné distanci, Cenu společnosti Jan Becher Karlovarská Becherovka (IV.k., 3+, 2020 m, 40.000 Kč) jistě o délku před Fiomi (Midships) získala o 5 kg méně zatížená LA LUNETA (Tertullian) stáje Bernd Nebel s am. Fabrisem v sedle.
Cílem trojkového Poháru Karla IV - Otce vlasti (III.k., 3+, 1620 m, 60.000 Kč) proběhl první Charles Quatrieme, ale po protestu trenéra Brože pro neregulérnost startu (neotevření boxu jeho svěřence THE MOLE CATCHERA (Whipper) byl dostih anulován s tím, že se odběhne znovu na konci programu. Z opakovaného dostihu byli ale všichni koně s výjimkou THE MOLE CATCHERA škrtnuti, a tak bylo karlovarské závodiště svědkem unikátního walk-overu, kdy koni stačilo pro výhru v dostihu absolvovat cval před tribunami.

Lehkým šestidélkovým vítězstvím v Ceně společnosti LOKO TRANS, s.r.o. (hdcp. III.k., 3+, 1220m, 60.000 Kč) se z kategorie nezvítězivších vyčlenila tříletá MANOLLA (Tiger Cafe - Michelinka, Marcham) a v závěrečné Ceně společnosti REALISTIC, a.s. (hdcp. IV.k., 3+, 1420 m, 35.000 Kč) nadělil pětiletý LAY (Haatef) svým vítězstvím pěkný dárek k narozeninám svého trenéra Ivana Kuba. (miv)

  
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking