rumplVe čtvrtek se odběhne 96. ročník Českého derby, stejně jako loni pod hlavičkou společnosti Mercedes-Benz. Přinášíme vám vizitky všech startujících koní, jako první se představí dohlašovaný Rumpl Cimpr Campr, který do dostihu nastoupí s nejnižším startovním číslem.

 dres englicovi  RUMPL CIMPR CAMPR (GB) 
Makfi - Rhapsodize (Halling)
Majitel: Stáj Englicovi
Chovatel: Foursome Thoroughbreds                   
Trenér: Tomáš Váňa
Jezdec: ž. Jozef Bojko
Vývoj handicapu v ČR: 59,5 - 62,5 - 66,5 - 67,0 - 73,0

Kariéra:
Rumpl Cimpr Campr byl zakoupen na Tattersalls December Yearling Sale 2004 za 2.000 gns. Už v době, kdy byl připravován v Lysé nad Labem, se Rumpl Cimpr Campr objevil i v Katalogu badenské breeze-up dražby, ale prodán nebyl. 

Na dostihové dráze se poprvé ukázal loni 6. září ve Velké Chuchli, ale ve dvojkovém dostihu na 1200 metrů si vybral nováčkovskou daň, špatně odskočil a dostih absolvoval mimo pole. Následující start v Lysé nad Labem na 1600 metrů už proměnil v lehké vítězství. Sezónu zakončil desátým místem v Ceně zimního favorita. 
Do letošní sezóny vstoupil v Bratislavě, kde v Cene trojročných žrebcov doběhl osmý. Poté finišoval třetí ve dvojce v Karlových Varech na 2000 metrů, dvě délky za vítězným Alpheusem. Na konci května vyhrál v Mostě trojku na 2200 metrů v nijak oslnivé konkurenci, kde podjel v oblouku do cílové rovinky soupeře a vyhrál o 1 1/4 délky (video).

Rodokmen:
Otec Makfi (Dubawi) je dvojnásobným Gr.1 vítězem na mílové distanci (2000 Guineas, Prix Jacques le Marois), v chovu dosud dal 8 blacktype vítězů včetně 3 úspěšných v Gr.1 dostizích. Jeho nejúspěšnější evropský potomek Make Believe se též nejlépe cítil na míli (vítěz Poule d'Essai des Poulains), australský valach Marky Mark vyhrál grupové dostihy na 1200 a 1400 metrů, ovšem Makfi je schopen dát i koně dokola jako například vítězku AJC Australian Oaks (Gr.1) Sofia Rosa.
Matka Rhapsodize (Halling) neběhala, v chovu dala 5 vítězů ze 6 startujících potomků, z nichž nejlepší je trojnásobný vítěz na all-weatheru s ratingem 93 liber mílař Lawmans Thunder (Lawman).

Naše resumé:
Nemá sice rodokmen vytrvalce, ale s distancí by vzhledem k předešlým výsledkům neměl mít problém. Zatím ale neukázal tolik třídy, aby to stačilo na úspěch v Českém derby. Outsider dostihu. (miv)

rumpl    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net