karlovy varyDalší dostihový den na závodišti v Karlových Varech se uskuteční v neděli. První ze šesti rovinových zkoušek začíná ve 14:30 hodin a vrcholem mítinku bude tradiční 88. Karlovarská dvojnásobná míle Karlovarského kraje. Mezi 12 účastníky nechybí na startu obhájce loňského prvenství Charros, který nese příznivou hmotnost.


Loňský ročník Karlovarské dvojnásobná míle Karlovarského kraje přinesl souboj o vítězství mezi Charrosem a Nirgerou, ze kterého vyšel vítězně o půl délky svěřenec trenérky Růžičkové. Charros (Rosensturm) letos startoval dvakrát a v obou případech obsadil páté místo, zatímco Nirgera (Egerton) se letos ve dvou startech neumístila. Oba jsou ale na supervytrvalecké trati prověřeni, na rozdíl od některých svých soupeřů, a to může být jejich velká výhoda v dostihu.

Naopak přes 1800 metrů dosud nešel Linngar (Linngari). Imponující vítěz z poloviny dubna z Mimoně ale 1. května v Lysé nad Labem doběhl poslední. Přesto musí být brán vážně. Vytrvalcem je poctivý Khalidor (Lomitas), který se před dvěma roky v Karlovarské dvojnásobné míli umístil na čtvrtém místě. Tehdy zvítězil snadno minimální hmotnost nesoucí Cheri Honey (Look Honey). Nejstarší účastník letošního ročníku dostihu poslední dvě sezóny ale startuje hlavně na překážkách, i když 8. května dokázal být třetí v pražském dostihu na 2400 metrů.

Khalidor
K favoritům 88. Karlovarské dvojnásobné míle Karlovarského kraje patří Khalidor stáje Valgroup. Spolehlivý kůň, který málokdy dobíhá mimo dotovaná místa

K favoritům dostihu patří Seep (Shirocco), vítěz tří dostihů na 2200 až 2400 metrů, kterému se letos daří, ale takhle dlouhou trať zatím neokusil. Dcera Yeatse Snezenka podala minule v Karlových Varech velmi dobrý výkon na tříkilometrové trati, když doběhla druhá za Luxanou. S nízkou hmotností a Jiřinou Andrésovou v sedle patří k adeptům na vítězství. Shadow Moon (Moonjaz) se zúčastnil Karlovarské dvojnásobné míle před dvěma roky, kdy obsadil sedmé místo.

Spolehlivou vytrvalkyní je také Lužnice (Kalanisi), letos v každém ze tří startů umístěná, ale také zatím nemá zkušenost se supervytrvaleckou tratí. To samé platí i o užitečném Winner Starsovi (Security Risk), Solinim (Paolini) a Mystic Golferovi (Torlus).

Velmi zajímavým dostihem je také mílový Pohár KARLA IV. - "OTCE VLASTI" za podpory Magistrátu Karlovy Vary, kde se utká osm koní na čele s Barateem (Barathea). Ten má velkou šanci navázat na své pražské vítězství. V poli jsou také ostřílení starší Levis Mistral (Medicean) a Charles Quatrieme (Motivator). Zvědavi ale také budeme na výkon zástupců kasického ročníku Dudlika (Pivotal) a a páté z Jarní ceny klisen Lacorany (Blue Coral). Poprvé se představí českému publik ukrajinský rodák Risk (Sarem), který loni běhal v Polsku. Ze čtyř startů se dvakrát umístil na 1300 metrů.


Sázkové kurzy Betino na 88. Karlovarskou dvojnásobnou míli Karlovarského kraje: 

4,5:1 - Linngar
5:1 - Khalidor, Seep
6:1 - Snezenka
8:1 - Charros, Luznice
9:1 - Shadow Moon
11:1 - Nirgera, Winner Stars, Solini, Mystic Golfer
12:1 - Cheri Honey
(mze)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking