EJC tiskovkaV hotelu Park Inn v Praze 2 probíhala dnes před polednem tisková konference k sobotnímu LOKO TRANS Evropskému poháru žokejů 2016, a ještě předtím se na stejném místě konalo losování koní jezdcům do rámcových dostihů mítinku. Doslova na poslední chvíli odřekl účast na Poháru žokejů Andreas Suborics, pořadatelům se ale rychle podařilo zajistit za něj náhradu - vítěze šesti grupových dostihů ve Francii, 35letého Juliena Auge.

Pro návštěvníky dostihů bude připravený bohatý doprovodný program, v němž je samozřejmě pamatováno i na děti, a odpolednem bude provázet moderátorská dvojice Mareš - Kohák. Do Velké Chuchle budou vypraveny ze Smíchova zvláštní vlaky a posíleny budou pravidelné spoje. Cesta vlakem za dostihy bude zdarma.

Na úvod tiskové konference si vzal slovo obchodní ředitel Conseq Parku Jakub Šimůnek: "Chtěl bych poděkovat společnosti Lyciano Group, že se podařilo již podruhé uspořádat tak významný dostihový den s vypsanými dotacem přes 4 miliony korun. Dráha bude na sobotu připravena dobře, počasí nám přeje a v sobotu by mělo být okolo 20 stupňů a slunečno. Doufám, že na závodiště dorazí co nejvíce lidí, pro které vypravíme také speciální vlaky."

Ředitel Lyciano Group Tomáš Machovský poděkoval společnostem Leram a Loko Trans. "Přidal se k nám významný společník Loko Trans a doufám, že se přidají i další hráči v českém turfu, abychom mohli ještě zlepšovat. Také naše spolupráce s Velkou Chuchlí se oproti loňsku ještě zlepšila. Moderátory letos budou Leoš Mareš a Jakub Kohák. Novinkou je zřízení fotokoutku, kde se můžou návštěvníci nechat vyfotit před pozadím, kde jsou Mareš a Kohák na ponících. " Machovský dále upozornil na možnost přijet do Chuchle vlakem. Tři vlaky totiž budou vypraveny ze Smíchovského nádraží (v 11:15, 11:45 a 12:15) a v Radotíně se otočí a pojedou zpět. Tyto vlaky pojedou i po skončení dostihů na Smíchov (odjezdy: 17:30, 18:00, 18:30). Cestující ale také mohou využít pravidelných vlakových spojů, které budou posíleny a doprava v úseku Havní nádraží - Velká Chuchle bude rovněž zdarma.

Jednatel Lyciano Group Milan Baraník vyjádřil své zklamání z odřeknutí jednoho z pozvaných žokejů: "Andreas Suborics předvedl nekorektní chování a odřekl na poslední chvíli svou účast. Podařilo se nám ale získat za něho náhradu, Francouze Juliena Auge. Na Evropském poháru žokejů se tak utkají jezdci 11 národností s vyhranými více než 14 tisíci dostihů." Jiří Zlámaný z tiskového oddělení TMM s.r.o. doplnil, že žádný z jezdců nebude v dostihu převažovat. Pro návštěvníky také bude připravena autogramiáda jezdců, pro kterou budou vydány kartičky s jejich fotografiemi.

EJC pohar
Putovní pohár European Jockey´s Cup

Změna se dotýká rovněž systému bodování Poháru žokejů. "Poučili jsme se z loňska. Bylo nespravedlivé, že někteří jezdci měli málo startů a nemohli tak ukázat vše, co umí. Letos tedy pojede každý jezdec šestkrát a někteří i sedmkrát. U jezdců, kteří budou mít sedm startů, se škrtne jejich nejhorší výsledek, nebude se tedy vůbec počítat." Pokud by došlo při konečném součtu k rovnosti bodů, výše v celkovém pořadí bude jezdec, který si počínal lépe ve vrcholu mítinku, EJC Million Leram. Bodovací klíč v dostizích je následující: 1. místo - 6 bodů, 2. místo - 4 body, 3. místo - 3 body, 4. místo - 2 body, 5. místo - 1 bod.

Z European Jockey´s Cup 2016 odvysílá tříhodinový přenos Česká televize. Dostihů se také zúčastní viceprezident France Galop a zástupce TV Equidia. Zajímavou informací také je, jakou finanční odměnu obdrží nejúspěnější jezdci v celkovém pořadí Evropského poháru žokejů. Vítěz dostane 5000 euro, druhý 3000 euro a třetí v pořadí 2000 euro. 

Program dostihového dne 24. září:
10:30 - otevření závodiště
12:00 - start 1. dostihu
po 13. hod. - přestavení účastníků LOKO TRANS European Jockey´s Cup (přesný čas bude ještě upřesněný)
16:30 - start EJC Million Leram, poté slavnostní vyhlášení výsledků EJC
(mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking