Víkendové dění, jemuž vévodily dvě z nejvýznamnějších předzkoušek derby - chuchelská Velká červnová cena a Starohájské kritérium v Bratislavě, zamíchaly předběžnými kurzy Betina na výsledek letošního Českého derby.


Ještě v týdnu před Velkou červnovou mělo České derby 3 spolufavority - King Hearta (Nathaniel), Mon Cheri (Makfi) a Cape Freedom (Cape Cross), které Betino shodně nabízelo v kurzu 4:1. Těsně před Velkou červnovou dokonce Cape Freedom klesl na 3,5:1, po dostihu však znovu stoupl na aktuálních 6:1. Na stejnou úroveň stoupl po třetím místě ve Starohájském kritériu i kurz King Hearta, a tak Mon Cheri, který od Velké jarní ceny nestartoval, osaměl na čele sázkové nabídky s nezměněným kurzem 4:1.

Výrazně si polepšil vítěz Starohájského kriéria Thisisthekey (Authorized), který z 20:1 klesl na 8:1, podobně i Carmella (Campanologist), která skončila druhá ve Velké červnové, klesla z 15:1 na 8:1. Nižší kurz má i Res Judicata (Jukebox Jury), který se snížil z 10:1 na 6:1. Přesně opačným směrem se vydal kurz Oriental Glory (Soldier Hollow) a Mandachala (Manduro), který z 8:1 stoupl na 15:1. 
      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net