Iceni girlV neděli budou v centru pozornosti koně nabízení v katalozích dražební společnosti BBAG, kteří se mj. utkají v 5. Velké ceně BBAG, a také kvalitní klisny v 11. Memoriálu Harryho Petrlíka.

Dostihový den se ponese i ve znamení vzpomínky na další legendy českého turfu - další dva dostihy nesou jméno Františka Huleše a Josefa Šacha.

Na startu 200.000 Kč dotované 5. Velké ceny BBAG se sejde jen šest koní, mezi kterými nechybí obhájce loňského prvenství Kendy, druhý Almond Magic i třetí Straigtwhiskey. Zástupce stáje Václav Slovák Kendy (Ransom O´War) si tak po roce opět vyzkouší mílovou trať, od té doby totiž běžel nejvíce 1400 metrů. V červenci vyhrál v Mostě ve velkém stylu Severočeskou cenu, ale ve svých posledních dvou startech se neumístil.

Do výborné formy se dostal v létě Almond Magic (Whipper), kterému úspěch v jedničkovém dostihu na 1400 metrů v Mostě koncem srpna unikl jen o krátkou hlavu. Svěřenec trenéra Töröka prokazuje vysokou výkonnost, ale stále čeká na své první životní vítězství.

Polovinu startovního pole tvoří klisny. Čtyřleté Straightwhiskey (Footstepinthesand) a dohlášená Fantazia Mia (Ad Valorem) se v posledních startech hledají (Straigtwhiskey před dvěma týdny vyhrála snadno dostih třetí kategorie), ale nelze je podceňovat, stejně jako pátou z Jarní ceny klisen a nedávnou vítězku z Lysé Kobi (Toylsome). A ani v devíti letech neztrácí příliš ze své výkonnosti Lord Silvano (Silvano).

Z osmihlavého pole Velké ceny Expa Nails (11. Memoriálu Harryho Petrlíka) vyčnívají Iceni Girl (Iceman), která ve Velké ceně Prahy zůstala těsně za dotovanými místy, ale v předchozích pěti startech v nejlepší společnosti na tabuli nikdy nechyběla, a Old Glory (Access To Java), která ve Velké letní ceně města Mostu podlehla jen Roches Crossovi a porazila řadu výborných koní na čele s Airfare. V dostihu je i šestá z Oaks Victory Bond (Tribal Instinct), Chasinta (Jazz Dancer) nebo polosestra Airfare Aurora (Stormy Jail), zatím vítězka III. kategorie. Začátek dostihového odpoledne je ve 13. hodin.

Sázkové kurzy Betino na 5. Velkou cenu BBAG:

Kendy - 2,25:1

Almond Magic - 2,5:1

Fantazia Mia - 5:1

Straightwhiskey - 6:1

Lord Silvano - 7:1

Kobi - 8:1


Sázkové kurzy Velké ceny Expa Nails (11. Memoriálu Harryho Petrlíka):

Iceni Girl - 2:1

Old Glory - 2,5:1

Aurora, Chasinta - 5,5:1

Victory Bond - 7:1

Apinoa - 8:1

Tapdance - 10:1

Larika - 16:1

(mze)

 

 

 

 

 

 


 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net