BarateusLetošní dostihová sezóna v Lysé nad Labem bude zakončena sobotním mítinkem a diváci se mají na co těšit, zvláště rovinové dostihy jsou výborně obsazeny. Ve Velké říjnové ceně se totiž objeví i Barateus, Desson, Saras nebo Rabbit King. Jak nám prozradil Ladislav Vocásek ml., Barateus se tu letos rozloučí.


Dostihový program začínající ve 13 hodin vyvrcholí Velkou říjnovou cenou na trati 2400 metrů. Dostih druhé kategorie přilákal na start opravdu kvalitní pole koní včetně účastníka dostihů klasického trojkruny Barateuse (Barathea), jehož posledním startem bylo osmé místo v Saint Legeru. "Tento dvojkový dostih v Lysé se nám jeví pro něho jako nejvhodnější dostih, na ty úplně nejlepší koně nemá. Barateus je kůň na rozhraní I. a II. třídy, taková lepší dvojka nebo slabší jednička," vysvětluje zástupce tréninkového střediska v Němčicích Ladislav Vocásek ml. "Tímhle dostihem Barateus uzavře letošní sezónu. Původně měl již letos skákat, ale pan Chudáček se rozhodl, že s ním letos dokončí sezónu na rovinách. Příští rok s ním zkusíme i skoky, uvidíme jak mu to na nich půjde, přece jen je to kůň do 2000 metrů. A podle toho se pak rozhodne, zda-li na nich zůstane, anebo jestli se ještě vrátí zpět do rovinového provozu."

Ze Světlé Hory přijede svěřenec trenéra Čestmíra Olehly Desson (Denon), který se od červnové Velké ceny Slovenska na dráze neobjevil, ale předtím doběhl druhý za Trip to Rhodosem ve Velké májové ceně. Dalším příslušníkem dostihů první kategorie je Rabbit King (King´s Best), který tu v polovině června dostih druhé kategorie vyhrál, ale bylo to na trati 1300 metrů. Svěřenec Allana Petrlíka nikdy nešel ve své kariéře dostih nad 1600 metrů.

Dalším účastníkem Saint Legeru, ale slovenského, je svěřenec Radka Holčáka Saras (Hurricane Run) a zkušenosti s klasickými dostihy má i Darat Al Ayam (King´s Best), na jaře třetí v Jarní ceně klisen. Pětiletý Lardeo (Varadar) tu před dvěma týdny vytrvalecký dostih vyhrál a bez šancí na zdejší dráze nejsou ani Innsbruck (Magnus) a Reggae Stixen (Rainbows For Life).

Výborně je obsazený i trojkový dostih na 1700 metrů. O vítězství by měli usilovat minule těsně druhý Feraclos (Sakhee), Yes Man (High Field) a Old Story (Acces To Java), vítězná v Lysé nad Labem v červenci. První dostih posledního letošního mítinku v Lysé nad Labem bude odstartován v půl druhé. (mze)

  


 

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net