Osmiletý valach KIFAAYA (Intikhab), svého času ante-post favorit Českého derby 2015 a později velmi úspěšný proutěnkář, změnil majitele. Od Jiřího Posáda, majitele stáje Monte Negro, jej koupila společnost I.K. Art s.r.o. paní Ireny Uhlířové, která Kifaayu záhy pronajala stáji EŽ Praha a.s. Valach zůstává v tréninku Radima Bodláka.

 
Kifaaya byl Jiřím Posádem zakoupen jako dvouletý na Tattersalls Horses in Training Sale za 55.000 gns. V té době měl za sebou 5 startů, z nichž získal 1 vítězství, 3 třetí a 1 páté místo a vydělal 4.147 liber. Na jaře 2015 byl krátce i ante-post favoritem Českého derby, jehož předešlé tři ročníky ovládli právě koně v barvách stáje Monte Negro. Po čtvrtém místě ve Starohájském kritériu ale v Derby zklamal až 13. místem a trenér Radek Holčák jej přesměroval do překážkového provozu.

Ve čtyřech letech vyhrál v Meranu dvoje Gd2 siepi a svou kariéru korunoval o rok později pětidélkovým triumfem v největších meranských proutěnkách Gran Corsa Siepi di Merano. V sezóně 2018 vyběhl jen dvakrát z toho jednou na rovinách v dostihu III. kategorie, který proměnil ve vítězství. Na formu z pěti let se mu nepodařilo navázat ani v sezóně 2019, v srpnu téhož roku se společně s dalšími koňmi Monte Negra přestěhoval od Radka Holčáka k Radimu Bodlákovi. Letos zatím absolvoval dva starty v Pardubicích ve steeplechase a v cross-country, v obou obsadil páté místo. (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net