derby posad holcakPřestupem roku by se dala nazvat změna ve stáji čtyřnásobného vítěze Českého derby pana Jiřího Posáda, který koně své stáje Monte Negro, doposud připravované Radkem Holčákem, přesunul z Velkých Karlovic do jiných tréninkových centrál. Změna se týká i letošního vítěze Českého derby Pacific Hilla, který se přestěhoval do Lysé nad Labem k Tomáši Váňovi, zatímco Play of Jape, King Heart, Intisari a Kifaaya přešli k Radimu Bodlákovi.


"Jeden příběh končí, jiný začíná," uvedl pro naše stránky na konto změny Jiří Posád. "Kdysi jsem se rozhodl mít koně u Holčáků, teď jsem se rozhodl je mít jinde, víc nemám co bych k tomu dodal."
 
Ze spolupráce stáje Monte Negro s Radkem Holčákem vzešlo vedle letošního triumfu v Českém derby i vítězství v derby v roce 2014 s Cheeky Chappie, dále například triumf Intisariho ve Velké ceně Slovenska (Gd3) či Ceně prezidenta (I.k.), Always on Sunday v EJC Long (L) nebo King Hearta v Gerschově memoriálu (L).
V překážkovém provozu bylo vrcholem dvě vítězství v Gran Corsa Siepi di Merano (Gd1) s Brog Deasem a Kifaayou, přičemž prvně jmenovaný získal v Itálii ještě další dvě Gd1 vítězství. 

Dalších úspěchů dosáhla stáj s koňmi trénovanými Františkem Holčákem včetně dvou derby vítězů Kadynyho a Mister Aviation. K dnešnímu dni získala stáj Monte Negro, jejíž koně byli dosud výlučně připravováni ve Velkých Karlovicích, 53 vítězství a na dotacích vydělala 16,4 miliónu korun. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net