Legal rights2Dnes proběhlo poslední škrtání do 100. Českého derby, které se poběží v neděli 6. září. Ač konečnou podobu startovní listiny dá až pondělní OSK, zůstává zatím ve hře 18 tříletků včetně trojice klisen. Vedle favorizovaného slovenského Opasana (French Navy) mají ze zahraničí zájem o start i německý Legal Rights (Hunter's Moon) a také slovenský Spartico (Maxios) trenérky Kubovičové. Ten však má ze všech uchazečů nejnizší handicap a jeho šance dostat se na start nejsou veliké.

 
Druhým nejhůře hodnoceným zájemcem o start je svěřenec Martiny Havelkové Keshibu (Kendargent), který též bude čekat na případný škrt některého ze soupeřů, pokud se mu nepodaří své hodnocení zlepšit v nedělní Velké letní ceně v Mostu. Těmi už po dnešním škrtání nebudou Absolutic (Pouvoir Absolu), Magic Baron (Dabirsim), Monjouet (Pouvoir Absolu), Secret Passion (Havana Gold), Torrero (Rock of Gibraltar), Vindicator (Mastercraftsman) a zraněný Zoheyr (Born to Sea).

Největším otazníkem startovního pole zůstává německý Legal Rights trenéra Andrease Wöhlera. Ten do Českého derby vyslal již 4 koně, poprvé už před 21 lety, kdy jeho Sotoro (Be My Guest) skončil druhý za Ray of Lightem (Rainbows for Life). Stejné umístění zopakoval před dvěma lety Poldi's Liebling (Tai Chi), který nestačil jen na Blessed Kiss (Kentucky Dynamite). Umístit se dokázal i Derwisch (Aeskulap), který v roce 2009 skončil čtvrtý a tak jediným Wöhlerovým svěřencem, který se v Derby neumístil, byl v roce 2001 sedmý Kronado (Lomitas).

Legal Rights po dvou druhých místech a jednom třetím v německých dostizích Classe D na 2200 metrů zamířil 19. srpna do Clairefontaine, kde na těžké půdě skončil s Murzabayevem v sedle čtvrtý v maiden Prix Turgeon na 2900 metrů (záznam, Legal Rights má č.5), po vypuštěném závěru s velkou ztrátou na nejlepší trojici. Jeho aktuální GAG má hodnotu 67 kg, což je pro srovnání 5 kg méně, než má Vivienne Wells (Authorized), které však německý handicap přidal 4 kilogramy za druhé místo v našem Oaks. Eliminační handicap, který dostal od našich handicaperů, činí 72 kg, což hřebce řadí na úroveň Fragy do druhé poloviny seznamu přihlášených. (miv)   
 

100. České Derby
R Gd-3 - 3 klisny a hřebci - 2400 m - 2 000 000 Kč, Přihlášeno koní: 18 / 47
ARMITAGO(FR), 3 MPL Racing CZ 58,0 Piruch Jozef
COTE JARDIN(FR), 3 Cajdašrot 58,0 Chaloupka Jiří
FRAGA(IRE), 3 Leram 56,5 Luka Václav, Ing.
FRANCIMOR(IRE), 3 3 hearts 58,0 Vocásková Helena
JOGANVILLE(FR), 3 MUDr. Eva Nieslaniková 58,0 Nieslanik Miroslav
KENSHIBU(IRE), 3 Pure Nutrition 58,0 Havelková Martina
LEGAL RIGHTS(GER), 3 Gestüt Ebbesloh (DE) 58,0 Wöhler Andreas
MARKONI LP(SRB), 3 Lastin Put LP 58,0 Luka Václav, Ing.
OPASAN(IRE), 3 BORMANN (SVK) 58,0 Chodúr Jozef
POLISH KING(IRE), 3 Wieslaw Jakub Kartus 58,0 Wroblewski Grzegorz
RATE(FR), 3 DS Pegas 58,0 Olehla Čestmír, MVDr.
RENASI, 3 Stáj Mikon 58,0 Holčák Radek
RUSEL(FR), 3 MUDr. Eva Nieslaniková 58,0 Nieslanik Miroslav
SPARTICO(GER), 3 Jakáb (SVK) 58,0 Kubovičová Zuzana, Ing.
SWINGING THOMAS(GER), 3 Dr. Charvát 58,0 Tůma Pavel
TROOP COMMANDER(IRE), 3 Meridian 58,0 Holčák František
VIVIENNE WELLS(FR), 3 UTRIN - GER 56,5 Nedorostek Bohumil
ZARIYANNKA(IRE), 3 LOKOTRANS Slovakia CZ 56,5 Koplík Zdeno

 

Nepřehlédněte: Gd1 vítěz Kifaaya změnil majitele. Místo Monte Negra bude hájit barvy EŽ Praha

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net