Gordon lord ByronNejvětší koňskou hvězdou letošního European Jockey's Cupu bude irský sprinter GORDON LORD BYRON (Byron). Desetiletý valach absolvoval v sobotu v Navanu poslední start před plánovanou účastí na pražském mítinku a jak pro naše stránky uvedl jeho spolumajitel Dr. Cyrus Poonawalla, měl by se v Praze objevit. Otazník visel pouze nad transportem, plánovaný letecký byl těžkým oříškem, jak nám ale potvrdil majitel byl vyřešen i transport a nic již jeho účasti v Praze nebrání.

 
"Jsem moc rád, že jej v Praze uvidím," uvedl Cyrus Poonawalla, který sám už pražské závodiště několikrát navštívil a o start svého koně v nejbohatším českém rovinovém klání má velký zájem. Zatímco však majitel pražskou dráhu zná, pro Gordon Lord Byrona bude start v dostihu v regionu střední Evropy premiérou. Je ale ostříleným světoběžníkem, který startoval již v 7 zemích světa - od domovského Irska, přes Anglii, Francii, Hong-Kong, Dubaj, Austrálii až po letošní premiéru v Kataru. Že mu cestování a adaptabilita na nové prostředí nedělá problém dokumentuje i fakt, že již startoval na 26 závodištích.

Dosud absolvoval 90 startů, 16 z nich proměnil ve vítězství a v dalších 16 se umístil. Má vyděláno 1,878.176 liber, získal tři Gr.1 vítězství (Prix de la Foret ve Francii, Haydock Sprint Cup v Anglii a George Ryder Stakes v Austrálii) a celkem 10 blacktype vítězství.

Sobotní start Gordon Lord Byrona v Navanu:    Triumf v George Ryder Stakes (Gr.1) v Austrálii:     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking