slusovice 5Program složený z devíti cvalových dostihů a dvou klusáckých (se startem v 11:05 h a 15:20 h) čeká na návštěvníky slušovického závodiště tuto sobotu. První z cvalových dostihů bude odstartovaný v pravé poledne. Rovinových dostihů je pět a dále se odběhnou dva dostihy přes proutěné překážky a dvě steeplechase. Nejsledovanějšími budou čtyři dostihy třetí kategorie, z nichž dvě zkoušky patří do překážkových disciplin a dvě jsou rovinové.


Ve 12 hodin dostanou svou příležitost k prezentaci dvouletí koně v Ceně města Slušovice na 1600 metrů o 45.000 Kč. Většinu ze sedmi adeptů dostihu jsme již na dráze viděli. Nejlepšími výsledky za startovního pole se může pochlubit zástupkyně prvního ročníku plemeníka Age of Jape (Jape) a svěřenkyně trenérky Škráškové Heli Jape, jež se při dvou startech na slušovické dráze nejhůře umístila jako třetí. Dvě umístění na tabuli má také již na svém kontě Filip (Intello). Ten startoval dvakrát v Karlových Varech. Další Age of Japeova dcera Coraly se při debutu na zdejší dráze představila pátým místem a samozřejmě může předvést progres. Zvědavi také budeme na prvního potomka vítězky dvou dostihů nejvyšší kategorie a umístěné v klasických dostizích Fantazii Mii (Ad Valorem), ryzáka Fantastic Desserta (Next Desert), jenž napoprvé uzavřel doběh dostihu druhé kategorie v Bratislavě. Poslední místo obsadila při své premiéře také Natali (Four Star General), ale druhý start může samozřejmě začínajícího dostihového koně posunout výše. Třetího potomka Age of Japea v poli, klisnu Galéru, čeká dnes dostihový křest, stejně jako dohlášenou Náturu (Sharpour).

Druhým rovinovým chodem třetí kategorie je Cena Zlínského kraje na 2200 metrů o 45.000 Kč. Na mostecké dráze se letos velmi dařilo Glavalinovi (Glavalcour), který se na ní v dostizích druhé kategorie třikrát umístil. Pokud naváže na tyto výkony, je vážným kandidátem na vítězství. V podobném dostihu minule Wave of Gracie (Rocky of Gracie) podlehla jen Kifaayovi a bude mít jednu z nejnižších hmotností v poli. Matador Sebastiano (Scurity Risk) běhá posledních pět let pouze na slušovické dráze a málokdy končí mimo medailová místa.Letos tu byl v každím ze tří startů nejhůře třetí.Do boje o vítězství patří rovněž spolehlivá Merella (Blue Canari), která také letos "neupadla" z dotovaného umístění. Letos tu byl v každém ze tří startů nejhůře třetí. Další osazenstvo dostihu tvoří letos teprve podruhé startující Onegin (Orpen), podruhé v kariéře se účastnící dostihu čtyřletý Schemiik (Zamindar) a o rok mladší Nevado (Fly to the Stars), který si odbude dostihovou premiéru.

Glavalino
Na startu jednoho z hlavních dostihů ve Slušovicích bude také svěřenec trenéra Mimry Glavalino, kterému se letos dařilo ve dvojkové společnosti v Mostě (foto: Andrea Zavadilová)

Z obou hlavních překážkových dostihů přijde dříve na řadu Společná cena firem okresu Vestín a týdeníku Jalovec, steeplechase na 4200 metrů o 80.000 Kč. Do dostihu byli dohlášeni nový svěřenec trenéra Kašného Brezilos (Blue Bresil) jehož česká premiéra skončila minulý týden pádem na Irské lavici, a Loretis (Ryan), která letos bez úspěchu startovala v Meranu i v Pardubicích. Nejstarším koněm v poli je jedenáctiletý Glover (Varadar), jenž letos vyhrál v Brně a umístil se v Mimoni. Zlepšený výkon podal v tradiční "Velké netolické" Delifo (Fly to the Stars), který skončil na třetím místě. A poslední starty se taky vydařili Gibertovi (Tiger Cafe) a Lombarginimu (Enjoy Plan), kteři si dokázali připsat první životní vítězství. La Sorbonna (Security Risk) letos teprve zahájí sezónu.

Zajímavé je také měření proutěnkářů, Cena společnosti D Plast, a.s. na 3600 metrů o 80.000 Kč. Favoritkou dostihu bude Celeste (Ryan), která předváděla vysokou třídu na rovinách a daří se jí i v překážkovém provozu, kde už dvakrát vyhrála a umístila se také v dostihu Graded 3 v Meranu. Vítězství v dostihu přes proutěné překážky také už zaznamenali Sacamiro (Camill) a Santander (So Long Slew). Překvapit může Princess Ryana (Ryan), která měla solidní rovinovou třídu. Heliostat (Heliostatic) startoval zatím na překážkách jen jednou a také může předvést výkonnostní posun. Rocknrobin (Robin des Pres) se překážkám věnuje už dlouho, ale dosud bez vítězství. Dalšími účastníky dostihu budou Kools Brother (Soldier Hollow) a potřetí v životě startující Zachary Mila (Durante Alighieri).

Michaela Zemanová
 
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking