stleger 2016Vítězstvím v Saint Legeru se Grace of Gracie (Zanzibari) posunul na čtvrté místo v handicaperově hodnocení nejúspěšnějších tříletých koní. Za vítězství dostal přidáno 2,5 kilogramy a jeho známka, kterou už bohužel nebude moci znovu zlepšit, činí 80 kg.


V čele ročníku zůstává vítěz Velké jarní ceny Lagaro (Dalghar), kterému handicapeři za sedmé místo ve francouzských listed počátkem července přidali plných 5 kg a Lagarův handicap tím vyskočil na 84,5 kg. Derby vítěz Gontchar (Champs Elysees) druhým místem v Saint Leger ztratil 1 kilogram a má nyní 82 kg, stejně jako Efily (Slickly), která vítězstvím v Ceně Myse potvrdila handicap, která dostala za červnový triumf v Cene Ministerstva podohospodarstva (Gd3). Za Grace of Gracie je Timekeeper (Galileo), který porážkou v Saint Leger ztratil jeden kilogram a má 79 kg. O kilogram méně má třetí z Derby Bonys (Intense Focus). 

Nejlépe hodnocenou klisnou ročníku zůstává vítězka Oaks Sedmikraska (Excellent Art) se 76,5 kg, o půl kila méně má druhá z Českého derby Krasava (Moonjaz) a další půlkilo ztrácí vítězka Jarní nceny klisen Partyday (Footstepsinthesand). (miv)
    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net