Mimon zavodisteTřetí letošní dostihový den na závodišti v Mimoni se zítra uskuteční v dopoledních hodinách a krátce po poledni. Start prvního dostihu je naplánovaný už na 10:15 hod. Čtyři dostihy jsou určeny překážkovým koním a pět rovinovým. Vrcholem je mezi nimi vytrvalecký dostih třetí kategorie, který zaštítil hejtman Libereckého kraje.


V Ceně hejtmana Libereckého kraje na 2400 metrů o 45.000 korun se popasuje desítka koní. Dva z nich reprezentují stáj Denom plus a ta má šanci poprvé okusit, jak chutná vítězství. Ambicioznější z jejich koní je černá hnědka Ciocco Wonder (Areion), která se sice ani jednou ze tří tuzemských startů neumístila, ale měřila síly ve společnosti koní druhé kategorie a dobíhala s nimi v kontaktu. Její stájová kolegyně, tříletá Kafia (Grand Presidium) polského chovu, bude debutovat.

Vedle trenéra Jana Blechy bude mít dvojici svěřenců na startu také Allan Petrlík a i on vyšle na start jednoho z favoritů. Seep (Shirocco) na jaře zvítězil v dostihu třetí kategorie a neztratil se ani o kategorii výše. V mostecké Severočeské ceně ho porazili jen Dang Gia a Khalidor. Jeho nevýhodou ale je nejvyšší nesená hmotnost v poli - 63 kilogramy. Bělka dánského chovu Mill´s Finest (Nothern Hill) běhala ve Skandinávii velké dostihy, ale u nás se uvedla pátým místem v trojkovém dostihu v Netolicích. Nelze ji ale podceňovat a nese příznivovou hmotnost.

Seep
Jedním z favoritů hlavního dostihu v Mimoni je Seep. S nejvyšší hmotností v poli 63 kilogramy ho povede ž. Jan Verner

Do širšího okruhu favoritů by měla patřit i tříletá Fatyma (Ryan), která si počíná v sezóně velmi dobře. Na jaře dvakrát vyhrála a poté se třikrát umístila na druhém místě blízko vítězi. S hmotností 54,5 kilogramy se může vrátit na vítěznou vlnu.  Šance na umístění má i další zástupce tříletého ročníku Fabryan (Blue Coral), který o prázdninách zvítězil dvakrát na vytrvalecké trati.

Spolehlivým koněm je rovněž vítěz z Mimoně Lord Beccari (Beccari) a dobrý výsledek by nepřekvapil ani od Best Boxe (Two-Twenty-Two), který ale v poslední době šel s výkony dolů. Účastnice Jarní ceny klisen Lorie (Suteki Shinkusekun) podle posledních forem nevypadá jako adept na tabuli a to samé platí o Vanilce z Dubé (Bretigny), byť poběží teprve podruhé v životě. 

Z rámcových dostihů je zajímavě obsazena také handicapová Cena společnosti CHARVÁT GROUP s.r.o. na 2000 metrů, kde proti 65 kilogramy zatíženým Rabbit Emperor (Holy Roman Emperor) a Duplovi (Sorbie Tower) stojí například Pepa Havel (Librettist), srbský rodák Quest Royal (Glavalcour) a účastnice Jarní ceny klisen Anshoa (Sholokhov).

V další části programu je zajímavostí překážkový debut loňského vítěze Karlovarské dvojnásobné míle Charrose (Rosensturm), který se zúčastní dostihu přes proutěné překážky. 

Sázkové kurzy Betino na Cenu hejtmana Libereckého kraje:

3:1 - Ciocco Wonder, Seep
4:1 - Fatyma
5:1 - Lord Beccari, Best Box, Fabryan
7:1 - Mill´s Finest
12:1 - Lorie
16:1 - Kafia
20:1 - Vanilka z Dubé
(mze)

    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net