SaltanatSobotní triumf Saltanat (Duke of Marmalade) v Oaks společností Litvínovská uhelná zaujal i handicapera Milana Tůmu, který vítězné klisně přidal v průběžném hodnocení 11 kilogramů a s aktuální známkou 90 kg ji umístil na čtvrté místo v ročníku.

Před Saltanat, která se během posledních dvou startů v očích handicapera zlepšila o 28,5 kg, jsou nyní v průběžném handicapu pouze první dva z Českého derby Mister Aviation (94 kg) a Talar (93,5 kg) a také třetí ze Slovenského derby Mister Westminster (91,5 kg), který za bratislavské umístění dostal přidány 3 kilogramy.

Saltanat je nyní nejlépe hodnocenou tříletou klisnou, na druhou Ley Percy (87,5 kg) má náskok 2,5 kg. Třetí klisnou ročníku je nyní Sapsiree (86,5 kg), která si v Oaks polepšila o dva kilogramy, stát zůstala Nidara, mající stále 86 kg.

Hodnocení Saltanat dělá z reprezentantky stáje Ardaka Amirkulova jednu z nejlepších vítězek Oaks posledních let. Od roku 2003 dostala vyšší známku po triumfu v Oaks jen Ready for Life, která již předtím vyhrála České derby a za triumf v Oaks si známku 91,5 kg, získanou po derby, udržela. Stejně jako Saltanat byla hodnocena i vítězka z roku 2010 Shamal Sally, ostatní klisny měly nižší hodnocení. Loňská vítězka Merlyp dostala 88,5 kg (posléze šel ale její rating prudce dolů), stejně jako předloňská vítězka Orphan. O půl kila více dostaly Determinacja, Mary Lou a Catoffle, naopak nejhůře hodnocenou vítězkou od roku 2003 je premiantka z roku 2009 Rabbit Zamindar, jejíž výkon handicaper ocenil 86,5 kg.

foto Petr Guth 







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking