blazkovaTrenérka Helena Blažková v rozmezí půldruhého měsíce slavila další jedničkové vítězství, a  opět na mosteckém hipodromu. Po Prince Orpenovi si připsal další velké prvenství Lysyan, který překonal zdravotní problémy a dominoval ve výborně obsazené Velké letní ceně Ústeckého kraje.


Před dostihem jste říkala, že by Lysyan měl být do třetího místa. Pomýšlela jste i na vítězství?
Lysyan byl v tréninku hodně akční, byl při chuti. Chtěl si brát práci sám… Potom, co prodělal zranění, tak jsme ho v tréninku museli brzdit, ale už před startem v Karlových Varech bylo vidět, že je to ten starý Lysyan, teda takový, jaký byl ve třech a čtyřech letech. Takže už nyní mohl pracovat tak, jak ho to baví. V dostihu jsem mu tedy věřila.

A jak jste vnímala samotný dostih?
Dostih se povedl super, vše mu sedlo. Říkala jsem Jardovi, ať nenechá Lysyana „flákat“ se vzadu, že musí být více v kontaktu se špicí.  A pak přešel přes soupeře snadno. V tomhle dostihu tedy vše klaplo na výbornou. Lysyan je takový, že mu musí vše sednout a pak je výsledek výborný, když  mu ale vše nevyhovuje, tak nepodá takový výkon.

A co plánujete Lysyanovi a Nyani Tombovi za nejbližší program?
Lysyan zřejmě bude startovat 20. září v Mostě. A Nyani Tomba se asi pokusí uspět ve Velké ceně Prahy. 

V  Saint Leger byl vaším želízkem v ohni Castellon. Je jeho výsledek pro vás zklamáním?
Castellonův výkon v Saint Leger pro mne zklamáním není. Ukázalo se, že není tak vytrvalý. A hlavně je to pozdní kůň a kůň na měkké dráhy, takže si myslím, že určitě neřekl na dráze poslední slovo. A i nadále bych ho měla ráda ve stáji. Průběh dostihu měl Castellon super. Ve Velké červnové a v derby měl problém, že se zděsil koní, kteří se přehnali kolem něho, takže jsme mu zacpali uši a jeho chování bylo mnohem lepší. 

A kam zamíříte ještě letos s dalším jedničkovým vítězem stáje Joly Prince Orpenem?
U něj nejsou plány zatím jednoznačné. V úvahu připadá Svatováclavská cena, ale také výlet  do Francie 23. září nebo 9. října. Ještě uvidíme.

A co je nového u vás ve stáji?
Včera přijel roček z baden-badenské aukce po plemeníkovi Lord Shanakill. Je to krásný kůň a sympaťák. Uvidíme, jaký bude, jeho matka dala proutěnkáře úspěsného v Listed. (mze)

      Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net