LysaJiž popáté se letos budou moci diváci vypravit v sobotu od 14 hod. na závodiště v Lysé nad Labem. Jan Palyza se svým týmem uspořádá sedm dostihů, z toho dva překážkové. Hlavní rovinový vytrvalecký dostih láká účastí loni čtvrté z Oaks Whitney Risk, ale v poli je i další známá klisna Matter For Love či Rabbit Thomas.


Svěřenkyně trenérky Horákové Whitney Risk (Security Risk) startovala letos jen jednou - v Memoriálu Vlastimila Smolíka, kde doběhla daleko poslední. Do dostihového dění se bude tato zástupkyně EŽ Praha a.s. tedy vracet po čtyřech měsících. Kvalitní klisnou je také Matter For Love (Rainbows For Love). Ryzka ale dosud preferovala tratě mezi 1600 - 2000 metrů. Na derby-trati bude startovat podruhé v životě.

Dalším koněm známým z velkých dostihů, který se dostal do nižších kategorií, je účastník Slovenského derby Rabbit Thomas (Dylan Thomas), kterého letos připravuje Petr Juránek. Thomasovi se před měsícem dařilo na ultravytrvalecké trati 3300 metrů ve Slušovicích, kde doběhl druhý.

Jako univerzální kůň se jeví Allanis (Catcher in the Rye), která startuje v dostizích od 1800 do 3300 metrů. Její aktuální forma ji pasuje mezi favority, v Lysé totiž před měsícem zvítězila a v sobotu v Mostě doběhla nedaleko třetí. Bez dotovaného umístění by neměl odejít ani Mramor (Phoenix Reach), vítěz vytrvaleckého dostihu na zdejší dráze z června, a i v dalších dvou startech na stupni vítězů. A bez šancí není také Dunáta (Tiger Cafe). 

Francouzský rodák Montepucini (Royal Assault) se chystá letos již ke svému devátému startu a dosud běhal spíše na kratších tratích. Jeho zatím jediným testem na vytrvalecké trati byl dostih v Kolesách v polovině srpna, kde doběhl čtvrtý. Naopak Limonade (Street Rebel) a Tornadic (Enjoy Plan) se nastoupí teprve ke svým druhým startům.

Syn Argentiny Arc Alone (Rosensturm) byl již několikrát i těsně druhý, ale vyhrát se mu zatím nepodařilo. Wendelínek (Signe Divine) zatím ani v jednom ze čtyř startů něbyl za peníze.  (mze)

Sázkové kurzy Betino na 5. dostih:
2,5:1 - Mramor
3:1 - Whitney Risk
4:1 - Rabbit Thomas
4,5:1 - Matter For Love
5:1 - Allanis
6:1 - Dunata
10:1 - Montepucini
12:1 - Limonade
16:1 - Alone, Wendelinek
20:1 - Tornadic 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking