Kolesa2V sobotu se dostihy stěhují na závodiště Kolesa u Kladrub nad Labem, kde od 14 hod. mohou návštěvníci shlédnout osm dostihů včetně tří rovinových. Minulý dostihový den byl velmi úspěšný pro domácí trenérku Pavlínu Sůrovou, která získala hattrick. Tentokrát opět obsadila hlavní chod, Cenu zemědělské farma Frančák s.r.o., Nebriem, minule druhým.


Na startu čtyřkilometrové steeplechase o 60.000 Kč bude desítka koní. Nebrius (Belenus) vedený jedničkou stáje Vasury Kolesa Jakubem Kocmanem minule bojoval o vítězství v hlavní jízdě druhé kategorie s Budapestem a jen o necelou délku prohrál.  S odstupem za ním tehdy skončili jeho další dnešní soupeři, veterán Jacuzzi (Alhijaz) a Norino (Jape). Tohoto dostihu se tehdy nezúčastnil Hollypo (Mill Pond), který byl škrtaný, a který se bude vracet do dostihů po téměř 13 měsících. Při svém posledním vystoupení, shodou okolností na zdejší dráze koncem července 2013, udivil velmi snadným zadrženým vítězstvím.

Velké šance na vítězství má další bělouš v poli Neverland (Glenstal). Svěřenec Josefa Váni se v posledních startuje orientuje hlavně na koleské závodiště  a letos tu jednou vyhrál a byl třetí na stejné délce trati. Po dvou letech se sem vrací subtilní Regine (Oscar), které menší dráhy vyhovují a při svém jediné účasti na zdejší dráze bojovala o vítězství.

Účastník Červnové cross country Válečníka Virvál (Jape) se letos může pochlubit vítězstvím na pardubické dráze v květnu, v Kolesách se mu ale zatím nedařilo. Dalším navrátilcem v dostihu je Rabbit King´s Best (King´s Best), který naposledny startoval v červnu 2013 a jeho daleko nejlepším výsledkem na překážkách jsou dvě druhá místa z Brna. 

Gemanus (Magnus) se minule v Kolesách prezentoval zlepšeným výkonem a druhým místem, zatímco další Magnusův potomek Pumag zatím nepřesvědčil. Minimum startů a pokles vvýkonnosti zaznamenal v posledních dvou letech zdejší vítěz ze sezóny 2012 Lemuel, který je také potomkem Magnuse.

Zajímavostí koleského  mítinku jsou také překážkové starty známých rovinových koní. Sedmá z Oaks Bazalka (King´s Theatre) disponující překážkovým původem si odbyde skokovou premiéru na proutěnkách pro tříleté koně. Někdejší šampion sprinterů Line Honey (Look Honey)  debutoval v této disciplině již v červenci v Topolčiankách. A nyní se pod vedením svého trenéra Pavla Kašného popasuje s devítkou soupeřů v protěnkářské Ceně FC Panter Kolesa, kde mj. startuje také další bývalý účastník jedničkových dostihlů Feraclos (Sakhee) a  bratr Kasima Kasir (Magnus). (mze)

Sázkové kurzy Betino na Cenu zemědělské farmy Frančák s.r.o.:
2,5:1 - Nebrius
3:1 - Jacuzzi
4:1 - Neverland, Hollypo
5:1 - Gemanus
6:1 - Regine
7:1 - Virval
10:1 - Norino
12:1 - Lemuel
16:1 - Pumag, Rabbit King´s Best
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net