Surova PavlinaDalší dostihový den na závodišti v Kolesách samozřejmě nemůže proběhnout bez aktivní účasti domácí stáje Vasury Kolesa vedené Pavlínou Sůrovou. Minulý dostihový den byl pro trenérku velmi úspěšný a tak jsme se zajímali o novinky z její stáje a také o to, co je nového v Kolesách.


Vraťme se ještě k minulému dostihovému dni na závodišti v Kolesách, kdy vaši svěřenci třikrát zvítězili a Nebrius doběhl druhý v hlavním dostihu. Byla to určitě velká radost a zajímalo by mne, nakolik očekávaná…

Byl to nejen pro naši stáj, ale i pro Kubu Kocmana, který všechny koně vedl, velmi úspěšný dostihový den. Vlastně jsem čekala vítězství jen od Miraina, ale ti ostatní dva mě mile překvapili. Cudna Sprawa totiž běhala po roce a Irvington také nevypadal jako kůň na vyhrání.

Zmínění koně tentokrát nejsou na startovní listině, budete je posílat na jinou dráhu?
Mireček, tedy Miraino, bohužel pro letošní rok skončil, má problém s úponem v kloubku. Byli jsme s ním na klinice v Heřmanově Městci. Nedá se mu pomoci operativně, chce to čas a klid, takže se vrátí do dostihů až příští rok. Je to náš maskot, bez něho to ve stáji zkrátka nejde. Navíc je moc hodný, v zimě ho jezdí i děti, takže jsme rádi, že ho tu máme. Cudna Sprawa je hlášená do Velké wroclawské a Irvingtonovi nyní dopřáváme oddech. Je to mladý čtyřletý kůň a plánujeme mu ještě maximálně dva starty do konce sezóny.

A jak moc věříte v hlavním sobotním dostihu Nebriovi, který minule prohnal Budapestě?
Nebrius je v pořádku, ale minule s ním byl trochu problém, hůře skákal. Vypadalo to jako takový projev mazáctví, je tu doma a skoky trochu podceňoval. A zřejmě i kvůli tomu dostih prohrál, i když samozřejmě prohrát s takovým koněm jako je Budapest, není žádné zklamání. Budapest už toho dokázal hodně, je to pan kůň. Takže uvidíme, jak tentokrát bude Nebrius skákat a zda mu nebude potřeba změnit závodiště.

Nebrius Kocman

Nebrius s Jakubem Kocmanem v Pardubicích

Připravujete ho stále do Velké pardubické?
Už ne, domluvili jsme s tatínkem, že na něho nebudeme v tomto směru tlačit, je teprve šestiletý. Kvalifikace nám nevyšla, měl kolizi a po ní šel v dostihu osamoceně a už to nebylo ono, takže ho Kuba správně zastavil. Stejně jako Cudna Sprawa má splněnu kvalifikaci do Velké wroclawské. A podle sobotního dostihu se budeme rozhodovat, jestli tam pojede spolu s ní. Velká wroclawská je tedy takový náš nejbližší větší cíl. A pokud by byl Nebrius v pořádku, mohl by startovat i v nějakém rámcovém dostihu při Velké pardubické.

A co je nového u vás na závodišti?
Máme nový paddock pro koně a také budeme mít nové skoky. Některé skoky se totiž letos nepoužívají, protože prošly rekonstrukcí. Jinak u nás v současné době prší, takže myslím, že dráha bude v sobotu příjemná pro koně, i když na našem pískovém podkladu s tvrdostí dráhy nebývá problém.

Loni jste ještě na úplný závěr sezóny uspořádali v listopadu mítink, který byl přijat s velkým zájmem. Uvažujete o jeho uspořádání i letos?
Měli jsme z něho loni dobrý pocit. Sjela se k nám řada koní, kteří třeba začali běhat až ve druhé půlce sezóny a mohli si ji tak prodloužit, a také bylo dost debutantů nebo handicapových koní, kteří měli možnost získat nějaké dotace. Ne všichni koně mají na Pardubice... Pokud se nám podaří sehnat sponzory, tak bychom chtěli tento listopadový mítink na našem závodišti uspořádat i letos. Takže budeme rádi, pokud nám někdo bude chtít finančně pomoci se zajištěním listopadových dostihů. (mze)

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net