karlovy varyNedělní dostihový den na závodišti v Karlových Varech začíná ve 14:30 hod a má ve svém středu dva dostihy druhé kategorie, které měly ještě nedávno nejvyšší statut. Lázeňská míle změří síly deseti koní na čele s Nyani Tombou a Cena Masise ukáže na možné leadery dvouletého ročníku.


V poli Lázeňské míle - pod záštitou společnosti Cuty Golf & Racing Club s.r.o. najdeme i dva tříleté koně. Marushka (Medicean) se už etablovala mezi staršími koňmi a  neztratila se ani před měsícem v francouzských Dieppe, kde obsadila čtvrté místo. Naproti tomu Vajgaros (Rosenturm), který sedmým místem v Českém derby rozhodně nezklamal, bude ve společnosti špičkových starších koní startovat poprvé. A vrací se na podstatně kratší tratě.

Favoritem dostihu je Nyani Tomba (Excellent Art), který se neustále "zvedá" a naposledy bojoval o vítězství v Bratislavské míli. Nyani sice nese spolu s Just Flyem nejvyššší hmotnost v poli 62 kilogramy, ale ani to by ho nemělo zastavit. Dokonce s ještě vyšší váhou se dvakrát v posledních startech dobře umístil v Mostě zmíněný Just Fly (Fly to the Stars), který si poprvé vyzkouší karlovarskou dráhu.

Další kvalitní mílař v poli The Mole Catcher (Whipper) má nevýhodu prvního startu v sezóně, naopak ke svému již letošnímu pátému vystoupení se chystá klasická vítězka Nidara (Kallisto), která si mezi staršími koňmi zatím nenalezla pevné přední místo.

V dostihu se také potkají sestry Old Glory a Old Story, dcery Acces to Java. Mladší Old Glory se trochu více dařilo loni, i když při svém posledním startu v Drážďanech nebyla daleko od  vítěze. Šancověji vypadá sedmiletá Old Story, která poslední dva starty včetně dvojkového dostihu na zdejší dráze počátkem června neprohrála a ze svých dnešních soupeřů porazila o dvě délky Everest Hilla. To ale hnědák poskytoval klisně výhodu 4 kilogramů, zatímco tentokrát to bude jen půldruhého kila...

Dobrou aktuální formu předvedl v posledním startu také Chuan Che (Jazz Dancer), který si přisal zatím nejcennější prvenství své kariéry ve dvojkovém mosteckém handicapu.

Cenu Masise - Grandhotelu Pupp na rozdíl od loňského roku absolvuje většina juniorů již s dostihovými zkušenostmi. Mezi nimi jsou i tři plnokrevníci, kteří okusili chuť vítězství. Ryzák Qualiflyer (Bear King) v Simsonově ceně jasně porazil favoritku Luxanu (Obesrvaory), která nastoupila na start jako premiantka prvního dostihů dvouletých. Němčické tréninkové středisko "umí dvouleté klisny" velmi dobře a tak by nepřekvapilo, kdyby Luxana valachovi porážku oplatila.

Třetím vítězem v poli je Poinsettia (Egerton), těsná vítězka svého debutu ve Slušovicích. Bodovat ale můžou i další umístění na stupních vítězů za Qualiflyerem v Simsonově ceně - Valmont Ohne (Look Honey) a Bella Cullen (Look Honey). Umsítěná ve dvou startech je Ocara (Goodricke). Oproti debutu očekáváme zlepšení i u svěřenkyně trenéra Šavujeva Energy Store (Selkirk) a u Santin (Bushranger). Jariko (Grand Presidium) bohužel při své premiéře nakonec nemohl odstartovat pro zranění svého jezdce a syna bělouše Midshipse Tamida čeká dostihový křest. (mze)

Sázkové kurzy Betino na Lázeňskou míli - pod záštitou společnosti City Golf & Racing Club s.r.o.
2,5:1 - Nyani Tomba
4:1 - Just Fly, Vajgaros
5:1 - Maruschka, Old Story
6:1 - Everest Hill, Nidara
7:1 - Old Glory
8:1 - Chuan Che, The Mole Catcher

Sázkové kurzy Betino na Cenu Masise - Grandhotelu PUPP:
2,5:1 - Qualiflyer
3:1 - Valmont Ohne
4:1 - Luxana
5:1 - Bella Culen, Tamid, Energy Store
6:1 - Ocara
8:1 - Poinsettia
16:1 - Jariko, Santin 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net