slusovice slivkaČtvrtým a zároveň předposledním mítinkem pokračovala v sobotu letošní sezóna ve Slušovicích. Vedle bohatého doprovodného programu připravili pořadatelé devět dostihů, mezi nimiž tentokrát převládaly překážkové dostihy. Také vrcholem byla steeplechase cross-country - dvojkový Vzpomínkový dostih na pana MVDr. Víta Hrbáčka, jehož patrony byli jeho přátelé a kamarádi, dostih na 4800 metrů, v němž se o dotaci 120 tisíc korun střetlo 7 soupeřů.

 
Horkou favoritkou byla rovinová šampiónka na Slovensku a nyní na překážkách úspěšně etablovaná SLIVKA (Mikhail Glinka - Sun of Gracie, Ivan Denisovich) absolvující druhý start v cross-country. V dostihu v úvodní části šlapal na tempo Artistmontot (Dom Alco), později vystřídaný Wotanem (Nathaniel), zatímco Slivku držel Marcel Novák v zadní části pole. Rychle však reagoval na nástup Sweet Red Wine (Ray of Light), který se společně s Wotanem začali vzdalovat ostatním soupeřům, připojil se k nim, do cílové rovinky už jím vedená Slivka vbíhala na první pozici a cílem probíhala již s dvanáctidélkovým náskokem. Druhý doběhl Wotan, Sweet Red Wine uhájil třetí místo, dvě délky před Kifaayou (Intikhab).
Pro šestiletou reprezentantku stáje U krále Matyáše, UH to byl šestý triumf na překážkách a desátý v celé její kariéře. Trenér Radim Bodlák po dostihu uvedl, že to možná byl její poslední letošní start.

Proutěnky ovládly bývalé rovinové jedničkové vítězky

Rovinovým vrcholem byla Cena společnosti D Plast a.s. (III.k., 3+, 2200 m), na jejímž startu se sešly i dvě hvězdy - klasický vítěz a pravidelný účastník jedničkových klání Darkolva (Dark Angel) a klisna se statusem black-type koně Imsexyandiknowit (Canford Cliffs). Ti si podle očekávání rozdělili první dvě místa, když více sil měl z druhé pozice útočící DARKOLVA stáje Joly s Jaroslavem Šafářem v sedle, který si tak upevnil prvenství v průběžném šampionátu žokejů. Darkolvu připravuje Radek Holčák, jehož dvouletý debutující svěřenec AGADIR GOLD (Havana Gold) ze stáje R+P Topičovi - manželé, za 16.000 € zakoupený na letní breeze-up dražbě v Deauville, s Denisou Sikorovou po boji vyhrál Cenu společnosti Tipsport na 1600 metrů.

Vedle Slivky dnes na překážkách uspěly i další dvě bývalé jedničkové vítězky na rovinách: GIANNINA (Sir Percy) trenérky Vocáskové, která s Janem Kratochvílem velmi lehce vyhrála úvodní proutěnky Cenu Štec SVT s.r.o. (V.k., 3200 m) a odchovankyně Jiřího Charváta FALIRAKI (Zazou - French Quebec, Excellent Art), která s Janem Faltejskem i s nejvyšší vahou v poli jistě ovládla handicapové proutěnky Cenu ministra zemědělství (IV.k., 3400 m). 

Téměř přesně po roce od chuchelského vítězství se druhého plného úspěchu své kariéry dočkala čtyřletá JUVANA (Amadeaus Wolf) trenérky Kateřiny Berthier z DS Helen, která s Jiřinou Andrésovou v sedle ovládla Cenu města Vizovice s podporou spolku DOSTIHY SLUŠOVICE, z. s. (IV.k., 3+, 1100 m).

Zbylá část překážkového programu přinesla další vítězství Jana Faltejska a Jana Kratochvíla, kteří po úspěších ve výše zmíněných proutěnkách bodovali i ve steeplechase. Fatejsek završil double v sedle podruhé v řadě vítězného ELSIDa (Sidestep) stáje Cardboard v péči trenéra Seménky, s nímž vyhrál čtyřkovou steeplechase na 3200 metrů, Kratochvíl získal druhý trumf s FRENKIM (Pop Rock - Francie, Echo of Light), kterého pro stáj Castor připravuje Luboš Urbánek, v krosu III. kategorie na 4200 metrů.

Závěr patřil Lukáši Matuskému a jím vedené osmileté BABILONII (Diktat) ze stáje L & L Racing, která svůj sezónní debut proměnila v krosu V. kategorie ve vítězství. Klisnu připravuje Veronika Lempochnerová. (miv)    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net