stronger together2Pětiletý valach STRONGER TOGETHER (Buratino), první a zatím jediný český kůň, který dokázal získat dotovanou pozici v Saudské Arábii, kde loni v Rijádu finišoval třetí v Saudi International Handicapu, změnil majitele. Od Jany Dufkové jej v březnu zakoupil trenér Ludvík Haris a zaregistroval jej ve vlastní stáji Haris Galoppo.

 
Stronger Together, dosud připravovaný Ingrid Janáčkovou Koplíkovou, byl pro stáj Statek Blata Český ráj zakoupen v červnu 2022 ve Francii jako naděje pro České derby, do něhož byl následně dohlášen. V dostihu se novým majitelům za důvěru odměnil druhým místem za Queen of Beaufay (Zarak). Poté sice zklamal až osmým místem ve Slovenském derby, ale následně finišoval druhý ve Velké ceně českého turfu (L). Na sklonku sezóny pak dokázal ve Francii vyhrát Classe 2 dostih Nancy.

Do loňské sezóny vstoupil skvělým třetím místem v již zmíněném Saudi International Handicapu, za který jeho stáj získala po přepočtu 1,1 miliónu korun. Skvělý výkon ale v následujících startech nedokázal zopakovat a ve všech pěti následujících startech uzavřel doběh, byť se s výjimkou závěrečné listopadové prodejky v Deauville jednalo o dostihy nejvyšší kategorie včetně listed dostihu v Saint-Cloud.

Nepřehlédněte: Půjde Abha ve stopách Myjavana a Roches Crosse? Nedělní start sezóny nabízí atraktivní podívanou

Tréninkovou centrálu Ingrid Janáčkové Koplíkové opustil, aby uvolnil místo novým nadějím i další v derby umístěný kůň ze stáje manželů Dufkových Ganibet (Almanzor). Čtyřletý hnědák, který v loňském ročníku nejbohatšího tuzemského rovinového dostihu obsadil nečekanou třetí příčku, byl přesunut k Jakubu Spáčilovi, nadále však zůstává ve stáji Jany Dufkové. Ani jemu se na největší úspěch své kariéry nepodařilo v dalších dostizích navázat, naposledy startoval na konci února v prodejce v Marseille-Borely, kde obsadil sedmou příčku.

Miloslav Vlček   
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net