trava6Za 19 dní se poprvé od konce května otevřou i pro cvalové dostihy brány chuchelského závodiště. Červnová povodeň na něm způsobila mnoho škod, ať již na vybavení a zařízení závodiště, tak i na dostihové dráze. Stojící voda na několika místech způsobila zničení původního travnatého povrchu, který musel být nahrazen novou sadbou. Jak dráha vypadá necelé tři týdny před obnovením provozu?
trava1
   
Foto č. 1: Pohled na protější rovinku nevypadá zle. Také procházka po většině dráhy ukazuje trávník v dobrém stavu, dokonce na místech, kde voda stála jen krátkou chvíli, dokonce výborně - trávě nucená přestávka jen prospěla.

trava2
   
Foto č. 2: Nejdéle stála voda "u kanálu" a také zde byl trávník poničen nejvíce. Tak, že musel být vyset nový. Ten sice zdárně roste, ale hustota staré trávy mu samozřejmě chybí a také se nemohl stihnout vytvořit drn.
  
trava3
   
Foto č. 3: Detail dráhy u kanálu v jejím nejkritičtějším místě se stopou po kopytě zřejmě způsobenou koněm, který se zbavil jezdce a utekl. Absence drnu ukazuje náchylnost nové trávy, naštěstí takto postižené místo se zcela novým trávníkem není velké, jen pár desítek metrů.
         
trava4
   
Foto č. 4: Také v cílové rovince musel být někde vyset nový trávník, ale poškození zde nebylo tak velké a tráva nevypadá nikde tak jako v nejkritičtějším místě u kanálu.
      
trava5
  
Foto č. 5: Jinak cílová rovinka vypadá dobře a je, stejně jako celá dráha, zavlažována (při naší návštěvě najednou čtyřmi "kačenami").    
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking