Uhl JiriHned dva svěřence bude mít trenér Jiří Uhl v sobotním hlavním dostihu ve Světlé Hoře.  Hvězdného Valldemosa povede jeho stálý jezdec Dušan Andrés, zatímco juniora Moulu Josef Sovka. A jak nám trenér prozradil, každého ze svých svěřenců staví do dostihu z jiného důvodu.

 
"Valldemoso minule nenastoupil na start kvalifikace na Velku pardubickou nikoliv proto, že bych měl obavy z tvrdé dráhy, ale pro vleklý zdravotní problém,"  vysvětluje trenér Uhl. "Byli jsme s ním na klinice v Heřmanově Městci a pracoval s ním také fyzioterapeut Roman Vítek, ale nepodařilo se úplně odhalit příčinu jeho problému. Šlo o to, že se hůře pohyboval. V práci se teď jeví dobře a potřebujeme si ověřit v dostihu, jestli je stoprocentně v pořádku. Raději teď, než čekat bez dostihu. Pak by mohlo být vzhledem k Velké pardubické pozdě."


Vedle této hlavní opory tréninkového střediska v Ostravě - Radvanicích vysílá Jiří Uhl do dostihu i pětiletého Moulu, který hájí barvy nové stáje Iron Ladies Ostrava. "Mohl sice startovat v dostihu třetí kategorie, kam byl i původně přihlášený, ale rozhodli jsme se ho poslat na malém závodišti do dostihu, kde je méně početné pole, ale lepší koně. Chci zjistit, jak na tom v porovnání s konkurencí v tomto dostihu bude. Hodně lidí si o něm myslí, že je to výborný kůň, ale mě o tom zatím tak nepřesvědčil. Minule sice byl v Pardubicích třetí za Silver Regentem a Marinusem, ale tenhle dostih nebyl až tak silně obsazený," svěřuje  trenér. 


Loňský trojnásobný vítěz Moula ale na rozdíl od Valldemosa nemá štěstí na stálého jezdce. "Bohužel během posledních čtyřech startů na něm bude sedět už čtvrtý jezdec, ale neměl by to být problém. Je dobře jezditelný, v práci ho jezdí i děvčeta."


Trenér Uhl hodnotí dvojkovou cross country, které se zúčastní Valldemoso a Moula, jako velmi dobře obsazenou. "Jsou tu koně, kteří by mohli bojovat o více peněz na větším závodišti, například jako kvalitní Ursan, Klaus, Grilias nebo Loire. Věřím, že pokud bude Valldemoso v pořádku a bude startovat, tak že podá dobrý výkon. Na malých závodištích mu to vždycko šlo... A na Moulu jsem taky moc zvědavý."

(mze) 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking