V pátek 7. prosince proběhlo zasedání Rady Jockey Clubu ČR, které řešilo několik důležitých věcí včetně rozhodnutí o patricipaci JC na plánovaném navýšení základního jmění společnosti Turf Praha a.s., vlastníka chuchelského závodiště, na kterém má JC čtvrtinový podíl, o 65 miliónů korun v souvislosti se sázkovou společností TOTO CZ a.s.

 
Jak vyplývá ze Zápisu z jednání, rozhodla se Rada rozhodla nepodílet se na navýšení, které by JC stálo přibližně 16,5 miliónu korun a naopak rozhodla z důvodu "snižování jeho nominální hodnoty v důsledku navyšování ze strany většinového vlastníka" nabídnout svůj podíl majoritnímu akcionáři.

Z rozhodnutí týkajících se běžného provozu je nejzásadnější změna poplatku za první registraci koně do dostihového provozu. Poplatek, který vzhledem k evropské legislativě nahradil dřívější importní poplatek, byť z valné části plní jeho funkci, byl nyní 25.000 Kč a týkal se všech dostihových koní, poprvé registrovaných do dostihového provozu po roce narození. Na koně, kteří byli registrováni pouze pro starty v zahraničí, se vztahoval snížený poplatek 5.000 Kč. Rady nyní schválila přechod k jednotné výši poplatku 17.000 Kč. Důvodem těchto změn je podle vyjádření gen. sekretáře JC Ing. Martiny Krejčí "zvýšení počtu koní startujících na tuzemských drahách, nikoli zvýšení příjmů Jockey Clubu ČR. K 30. listopadu 2018 Jockey Club ČR registroval 143 koní zahraničního chovu pro všechny starty a 91 jen pro starty v zahraničí. Pokud koně, jejichž primárním cílem jsou starty v zahraničí, budou moci bez omezení startovat i na českých drahách, očekávám, že alespoň někteří z nich této šance využijí."

Schváleno bylo též zavedení chovatelských prémií podle návrhu chovatelské komise, který předpokládá náklady ve výši 1,2 miliónu korun. Ty budou vypláceny v rovinových i překážkových dostizích bez věkového omezení podle následujícího klíče:
vítěz IV.k. - 3.000,- Kč
vítěz III.k. - 6.000,- Kč
vítěz II.k., - 10.000,- Kč
I.k. a vyšší - vítěz 20.000 Kč, druhý v cíli 10.000 Kč, třetí 6.000 Kč
Pro výplatu chovatelských prémií je rozhodující umístění koně v dostihu, nikoliv jeho pořadí mezi startujícími koňmi českého chovu jako u majitelských prémií. (miv)     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking