Vana josef mlZatímco před pár dny ještě bojoval s Josefem Bartošem o zisk titulu šampióna překážkových žokejů v Itálii, nyní se Josef Váňa mladší už plně soustředí na zbrusu novou roli ve své kariéře. Čtyřnásobný šampión českých překážkových jezdců, který loni získal titul šampióna i v Itálii, obdržel před pár dny od Jockey Clubu trenérskou licenci a aktuálně již má v tréninku 37 koní, vesměs (s výjimkou nových posil) dosud připravovaných jeho otcem Josefem Váňou starším. Všichni patří stáji Scuderia Aichner italského majitele.


"Dohodli jsme se tak s otcem a pro byl i pan Aichner," vysvětluje změnu v provozu nejúspěšnější tréninkové centrály v zemi Josef Váňa mladší. "Chci trénovat a rád bych začal postupně, proto jsme se dohodli, že převezmu koně pana Aichnera. Souvisím to i s tím, že bych rád mnohem častěji začal s koňmi jezdit do Francie, protože si myslím, že na to rozhodně koně máme. Navíc tam na některé mítinky musí mít trenér alespoň 100 startů, tak doufám, že s 37 koňmi v tréninku budou rychleji přibývat a příští zimu třeba už strávíme v Cagnes-sur-Mer."

To však není jediná změna. Čtyřnásobný český šampión žokej zároveň končí se svou jezdeckou kariérou. "Chci dělat jednu věc na 100% a ne přemýšlet vedle trénování ještě nad váhou, možným zraněním atd. Chci mít dostatek času na to hledat pro naše koně ten nejlepší program, možná i lepší než dosavadní," vysvětluje. Rozhodnutí o konci jezdecké kariéry Josefu Váňovi výrazně ulehčila skutečnost, že se mu podařilo za sebe sehnat mimořádně kvalitní náhradu. "Vrací se k nám Pepa Bartoš, který bude jedničkou ve stáji pana Aichnera, a také prvním žokejem pro zahraniční starty celé centrály," informuje Váňa o další velké změně v tréninkovém středisku Váňových. "Vedle toho k nám bude 2-3x v týdnu jezdit na práci, aby se s koňmi sžil," dodává. O starty v Čechách se podle Váni podělí současný tým, na stejné pozici jako dosud zůstává i žokej Jan Kratochvíl, loňský vítěz Velké pardubické s No Time to Lose.

Trenérskou premiéru by si Josef Váňa mladší měl odbýt na začátku roku. Na mítink, který se koná 7. ledna v Cagnes-sur-Mer, přihlásil tři své svěřence - čtyřletou National Velvet (Sinndar), sedmiletého Karelcytica (High Rock) a o rok staršího Nanda (Hernando), který v září finišoval na čtvrtém místě v Gd1 Gran Premiu v Meranu. (miv)
     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net