Silver Regent hlavaPřed třemi týdny se zdálo, že majitel Ivo Köhler bude mít pro Velkou pardubickou prostor k úvahám, kterého ze svých koní bude v hlavním testu sezóny sledovat. Zda ostříleného hrdinu tří ročníků Velké Tiumena, nebo nastupující hvězdu jménem Zarif.

Jenže ani jednomu se srpnové pardubické dostihy dvakrát nepovedly a majitel stáje Köi Dent najednou mohl pocítit mrazení. Tři týdny poté je ale zase všechno jinak. V roli nastupující hvězdy totiž Zarifa nahradil Silver Regent, který byl dosud z hlediska působení stáje Köi Dent v Pardubicích spíše tím „třetím vzadu“. Jenže nyní si důkladně řekl o pozornost nejvyšší…

Kvalifikace na 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou za podpory Agrární komoryČR určitě  byla kvalitativně nejnižší ze čtyř letošních kvalifikačních klání, tato skutečnost ale nijak nekalila majitelskou radost, která vytryskla po vítězném počinu Silver Regenta. „Jako majitel mám potěšení z každého vítězství, ať je to v jakékoli kategorii, samozřejmě ale kvalifikace je něco, čeho si člověk speciálně váží,“ říká s pokorou Ivo Köhler. Vzápětí ale dodává: „Samozřejmě, všichni jsme si vědomi, že tenhle dostih neměl až takovou kvalitu jako minulé kvalifikace, konkurence tu nebyla až na takové úrovni a většina koní pro Velkou už se chystá v klidu. To je všechno pravda,  jenže způsob, jakým Silver Regent dnes vyhrál, to bylo něco, co mě jako majitele muselo potěšit.“ Köhler podotýká, že suverénní styl, s jakým se nositel jeho barev vypořádal s tratí, mu jako majiteli zdaleka vynahradil chybějící hvězdnou konkurenci.

Silver Regent

Silver Regent momentálně nefiguruje mezi koňmi, jejichž jména najdete v seznamu přihlášených do 123. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Majitel si je této skutečnosti dobře vědom, stejně jako stanoviska trenéra Josefa Váni. Ten před startem sobotních dostihů prohlásil, že o účasti Silver Regenta ve Velké bude uvažovat pouze v případě, že by předvedl skutečně mimořádný výkon. Byl sobotní počin z majitelova hlediska až tak mimořádný, aby  koně za poplatek devadesáti tisíc korun do Velké dohlásil? „V tuto chvíli mám pocit že zůstaneme u původního plánu a Silver Regent půjde při příštím startu  do Ceny Labe,“ upřesňuje Köhler. „Je to ale každopádně něco, o čem budeme s Josefem Váňou ještě mluvit, na dohlášení koně nám v podstatě zbývají dva týdny.  Jsem ale přesvědčený, že Silver Regent zdaleka nedosahuje současné kvality Tiumena, a ten je naší hlavní nadějí, pokud jde o Velkou pardubickou.Uvidíme co a jak se bude dít v příštích dnech a týdnech, velké slovo v rozhodování má samozřejmě i pan Váňa. O dalších plánech se vždycky rozhodujeme společně a tenhle případ určitě nebude žádná výjimka,“ dodává Ivo Köhler.

Ať už jeho rozhodování o Silver Regentovi dopadne jakkoli, proti minulým letům má před Velkou pardubickou majitel stáje Köi Dent jednu příjemnou starost navíc. Zatímco v minulých letech se jeho úvahy koncentrovaly na Tiumena a jeho plánovaný start, dnes už má ve stáji koně, který stájové hvězdě může brzy být důstojným konkurentem, a výhledově i jejím nástupcem.

Text: Petr Guth, foto Pavel Balek    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking