KV HiddenFlameHipodrom Holoubek vkročil dnes do sezóny Dnem evropské šlechty. Mezi šesti dostihy byla vrcholem první předzkouška derby, Jarní cena wineBANK Frankfurt Rennen. Rozdílem třídy porazila převážně méně zatížené kolegy v Česku poprvé startující klisna stáje Baizhasrkinov Yerbol Blessed Kiss. V sedle svěřenkyně trenéra Endaltseva si upevnil 10. vítězstvím pozici na čele šampionátu žák David Liška. Za zmínku stojí po roce a půl úspěšný návrat jedničkového vítěze, devítiletého Hidden Flamea, který stylem start-cíl vyhrál o sedm délek. Karlovy Vary byly úspěšné pro české odchovance, kteří dominovali ve čtyřech ze šesti dostihů.

Prvním dostihem letošní sezóny v Karlových Varech byla Cena města Karlovy Vary - Preiss Stadt Karlsbad (4+, handicap V. kat., 1600 m, 20.000 Kč). Dostih odvodila ž. Janáčkem dirigovaná Lemesína, ale 200 metrů před cílem se přes ni dostali dva soupeři a klisna zatížená nejvyšší hmotností 61 kilogramy se musela spokojit až se třetím umístěním. První životní vítězství získal při čtvrtém životním startu svěřenec trenérky Katřiny Berthier WINGET (Sharpour - Winged Horse, Iceman), který pod taktovkou ž. Kateřiny Hlubučkové potvrdil dobrou formu ukázanou před třemi týdny na bratislavské dráze. O délku zpět doběhl favorizovaný Taurus (Near Dancer). Čtvrtým místem v sedle Herbeboise (Scyris) zahájila svou trenérskou kariéru úspěšná jezkdyně Martina Havelková.

Comebacku ve velkém stylu docílil ve Stollbert - dostih Architektů - Stollbert Artchitektrennen (4+, III. kat., 1600 m, 60.000 Kč) jeden ze dvou nejstarších účastníků dostihu, devítiletý reprezentant stáje DAR HIDDEN FLAME (Barathea), který naposledy startoval před půldruhým rokem. Krátce po startu sice přešel do čela Mikrop Nice (Durante Alighieri), ale po asi 300 metrech převzal vedení svěřenec loňského šampion-trenéra Ludvíka Harise Hidden Flame, v jehož sedle byl Václav Janáček. Ryzák záhy vodil pole devíti soupeřů s několikadélkovým náskokem. V polovině cílové roviny se pustil do stíhací jízdy Kissi Sturm (Rosensturm), který nesl o šest kilogramů více, ale Hidden Flame nepolevoval ve vysokém tempu a zvítězil o sedm délek. Dvě a čtvrt délky za druhým Kissi Sturmem dorazil do cíle na třetím místě Guillotine Shave (Slickly). Hidden Flame potvrdil, že mu karlovarská dráha svědčí. Před necelými čtyřmi roky tu totiž dominoval v jedničkové Ceně Města Karlovy Vary.

Visprion Cup - Visprion Cup (4+, handicap III. kat., 2400 m, 60.000 Kč) dlouho šéfovala Tialine (Martaline), ale sto metrů před cílem byla předstižena nejméně zatíženým koněm v poli WANIKORO (Egerton - Werena, Falun), v jejímž sedle slavil hned vítězství při svém premiéře na českých drahách Francouz Antoine Subias pracující ve Velké Chuchli u trenéra Endaltseva. Velmi dobrý finiš měla také Vědma (Look Honey), která doběhla o třičtvrtě délky druhá za vítězkou a o půl délky překonala Tialine.  Vítězku trénuje Ing. Oliva Horová a hájí barvy stáje Falun - Horová.

napajedla wanikoro

Úlohu leadera Dostihu Frey Consulting - Frey Consulting Rennen (4+, handicap IV. kat., 2000 m, 40.000 Kč) vzala na sebe favorizovaná Golden Irene zatížená 64,5 kilogramy, ale nakonec její kralování v dostihu skončilo na distanci a doběhla čtvrtá. Podél bariéry se dostal do čela syn skvělé Ketty Sharp (Sharp End) KOKIN (Egerton), který dokázal při svém vstupu do sezóny a při teprve třetím životním startu  dominovat o půldruhé délky před silně dotahující Nee l´Amour, která je rovněž dcerou plemeníka Egertona. Na třetí místo se dostala ž. Janáčkem vedená Fiomi (Midships). Kokin přinesl letošní páté vítězství trenéru Tomáši Váňovi, který má nyní stejný počet vítězství jako Ludvík Haris. Trenér Váňa má ale od dvě druhá místa je tedy na čele žebříčku trenérů.

napajedla kokin

Při neúčasti Seeking Boba (Big Bad Bob) se postavilo na start hlavního dostihu a zároveň jediné zkoušky určené tříletkům, Jarní ceny wineBANK Frankfurt Rennen - Frühjahrspreis wineBANK Frankfurt Rennen (3l., II. kat., 2000 m, 100.000 Kč) jednáct koní. Dobře si v dostihu počínali oba zástupci stáje Statek Blata Český ráj vedení šampiony Janáčkem a Lukáškem, ale nakonec je dokázala s převahou porazit o 1,5, resp. 3,5, délky klisna BLESSED KISS (Kentucky Dynamite), která se objavila na české dráze poprvé a v sedle měla vedoucího jezdce rovinového šampionátu Davida Lišku, který tak završil desítku letošních vítězství. Svěřenkyně trenéra Igora Endaltseva  dominovala o čtyři a půl délky před Mandachalem (Manduro), jenž porazil o hlavu stájového kolegu Forever Dry (Jukebox Jury). Na čtvrtém místě proběhl cílem nejvíce zatížený Oriental Glory (Soldier Hollow) a tabulové pořadí doplnil Valentino Dancer (Planteur). Blessed Kiss dosáhla prvního triumfu pro stáj Baizhasrkinov Yerbol. Startovala popáté, přičemž loni se jí podařilo získat ve Francii dvě čtvrtá místa na tratích 1900 a 2000 metrů. Její rating z posledního francouzského startu před třemi týdny je 32.

Dramatický závěr měl Dostih Order of Innocence - Order of Innocence Rennen (4+, IV. kat., 3000 m, 40.000 Kč), v němž o vítězství usilovala trojice koní. Dobrou formu koní trenérky Evy Záhorové a stáje DS Dolní Moravice potvrdila ORPHANTA (Pop Rock - Olmaia, Sholokhov), která vstoupila do sezóny pod taktovkou Michala Hroudy půldélkovým prvenstvím před letos již vítěznou Santin (Bushranger). Jménem k zapamatování je čtyřetý Ararat (Pop Rock), který při svém prvním startu v životě doběhl na třetím místě, jen délku za vítězkou.