PiruchVýbornou sezónu letos prožívá se svým týmem trenér Jozef Piruch. Prostřednictvím pětice tříletků českého a slovenského chovu totiž vykazuje na vítězství úspěšnost 40 % a všichni z nich se pohybují v první nebo druhé kategorii. To je určitě velký důvod zajímat se, jaké jsou další plány v sezóně.


Syn Ketty Sharp King´s Look vyhrál v Mostě dvojkový dostih pro české odchovance s velkou převahou a nyní figuruje na startce hlavního chodu karlovarského mítinku, Ceny města Karlovy Vary - Memoriálu Josefa Dolejšího. S jakými ambicemi půjdete na start?

Nemáme žádné velké ambice. King potřebuje startovat, od jeho posledního startu do Saint Legeru, který má být 1. září, by byl dost dlouhý časový úsek a potřebujeme, aby se proběhl a naladil na závodění. Tento start by měl být tedy hlavně pokračováním přípravy na Saint Leger, i když je na kratší trati. Je to tedy takový udržovací start, to hlavní by mělo přijít v klasickém dostihu, kde by mu měla délka dráhy mnohem více vyhovovat.


Má King´s Look něco ze své maminky Ketty Sharp?

Určitě má. Je to pohodář, nechá se v klidu vést a také distanční možnosti zdědil po ní. Věřím, že trať Saint Legeru mu bude vyhovovat ještě více než 2400 metrů.


Takže vaše tréninkové středisko bude tedy v Saint Leger zastupovat dvojice Taggerton – King´s Look?

Myslím, že jen King´s Look. Co se týče Taggertona, tak jsme se s panem majitelem shodli, že mu v Bratislavě v derby nesedla tvrdší dráha, v Mostě byla pružnější. Ale jdeme dál a pravděpodobně budeme Taggertona ze Saint Legeru škrtat a zkrátíme mu distanci. Mohl by pak běžet 31. srpna v Mostě dostih na 1800 metrů. Samozřejmě ale vše záleží na panu majiteli, jak se rozhodne.


Jaký další program bude mít účastník Memoriálu Dr. Frankenbergera Miragton?

Miragton je bohužel ze všech našich tříletých nejměkčí. Současné počasí a tedy pevné povrchy drah pro něho nejsou. Je z nich celý bolavý, nyní není v plném tréninku. Je to otázka pro pana majitele, zda-li s ním bude chtít zkusit běhat na podzim, a nebo až příští rok. I když to tak na jaře nevypadalo, nakonec se ukazuje lépe druhý kůň pana Liptáka Čajail, dvojnásobný vítěz ze šesti startů. To je úplně jiný typ koně, tomu nic nevadí, ani tvrdo.


Od květnového Ebreichsdorfu jsme neviděli na dráze Purple Rose. Plánujete jí nějaký brzký start?

Purple Rose bohužel prodělala zánět močových cest, musela se přeléčit, takže jsme museli opustit původní plány na Oaks. Ale pokud se vše ukáže ideálně, mohla by startovat 17. srpna ve Slušovicích. A pokud by tam dopadlo vše dobře, není vyloučený její start ve slovenském Oaks.


Předpokládám, že s průběhem letošní sezóny nemůže být nespokojen...

Až se sám divím, jaké se povedly výsledky, i ze statistického hlediska. Derby-den byl pro nás fantazie, v derby jsme byli outsidery a Taggerton doběhl třetí, a ještě vyhrál King´s Look dostih druhé kategorie. Před sezónou jsem moc nevěřil tomu, jak se nám může jen s koňmi tuzemského chovu dařit.


Co je u vás nového? Nepřicházejí teď po výsledcích Taggertona a dalších tříletých nabídky koní do tréninku?

Dostali jsme už dva dvouleté od pana Piskly. Bělouše Kingston Jail po Stormy Jail, který už byl letos v červnu v Bratislavě pátý, a také pravou sestru Renny Storma Renessie. Jsou u nás asi měsíc, musí se vyrovnat se změnou prostředí apod. V tuto chvíli je na tom lépe hřebec, ten by možná mohl brzy vyběhnout. A volali i další majitelé, ale tam by se jednalo spíše o příští sezónu.

(mze)







    Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net