LysaPočtvrté letos otevře své brány závodiště v Lysé nad Labem, kde se kvůli horkému počasí stává z tradičního odpoledního mítinku podvečerní, se začátkem prvního dostihu v 18. hodin. Společným jmenovatelem dostihů jsou početná pole, polovina zkoušek má minimálně 14 účastníků.


Pět dostihů programu patří rovinovým koním. V dostihu III. kategorie na trati 1700 metrů se utká 14 čtyřletých a starších koní, mezi kterými najdeme hned několik zajímavých jmen. Vůbec poprvé si vyzkouší zdejší dráhu svěřenkyně Petra Kuba Matter For Love (Rainbows For Life), letos umístěná ve všech svých startech, převážně druhé kategorie. Naposledy byla klisna pátá v karlovarské Letní ceně klisen, kterou vyhrála Carrie.


"S Matter For Love jsme původně chtěli startovat ve dvojkovém handicapu, ale nosila by v něm 62 kilogramy a v Lysé ponese ve trojkovém dostihu jen 58 kilo," vysvětluje Ivan Kub, jak došlo k výběru hlavního rovinového dostihu v Lysé. "Mysleli jsme si také, že to bude lehčí dostih, ale je v něm hned několik výborných koní jako třeba Old Story. Matter For Love je v pořádku, dokonce i letos oproti předchozím sezónám měla formu od jara, tak jsem na její výkon zvědavý. Myslím, že by jí dráha neměla dělat problém, jen musíme přizpůsobit taktiku v dostihu tomu, že se jedná o menší závodiště."


Proti ryzce, která se stala v sezóně 2010 Nejlepší dvouletou klisnou sezóny, nastoupí hned několik koní, kterým zdejší dráha svědčí. Amplifico (Best of the Best) tu s výjimkou jednoho startu byl vždy za peníze (dvakrát tu vyhrál) a v květnu doběhl druhý za Robinsonem. Zajímavým koněm je i svěřenec Jiřího Chaloupky Aquilis (Aussie Rules), který loňskou sezónu musel ze zdravotních důvodů vynechat, ale jeho letošní návrat na dráhu byl úspěšný a v Lysé nad Labem získal letos dvě druhá místa za Lordem of Gracie a Yes Manem.


Čtvrtá z loňského Oaks Nurbela (Belenus) má letos za sebou dva neúspěšné starty v nejvyšší kategorii, ale mezi kolegy třetí kategorie si může spravit chuť. Svěřenec trenérky Maršíčkové Battle Hero (Red Ransom) letos v sedmi letech získal svůj nejcennější výsledek v dostihu. Právě v Lysé nad Labem v polovině června zvítězil na 1700 metrů s nejvyššé hmotností v poli nad kvaluitními soupeři, a minule tu byl druhý za svou také dnešní soupeřkou Old Story (Acces to Java). Pro tuto klisnu to tehdy znamenalo již osmé vítězství v kariéře a druhé v Lysé nad Labem. Není bez zajímavosti, že Old Story je na dráze patřící Janu Palyzovi neporažena.


Bez šancí není ani poprvé v Lysé startující Rabbit Verglas (Verglas), zatímco loni v jedničkové společnosti umístěný Dublér (Look Honey) hledá loňskou formu.


Sázkové kurzy Betino na hlavní rovinový dostih v Lysé nad Labem:

Nurbela, Matter For Love, Rabbit Verglas, Old Story - 4:1

Aquilis, Battle Hero  - 5:1

Amssio, Dubler, Amplifico, Rabbit Medicean - 8:1

Double Rubble - 10:1

Archie Comics, Le Cagnard, Longmus - 12:1

 

 

(mze)

 

 

 

 

 


 


  

 

     Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking