Vana JosefVelmi zajímavě je obsazený hlavní karlovarský dostih, Cena města Karlovy Vary. V desetihlavém poli jsou i dva svěřenci Josefa Váni, šestý z Německého derby 2011 Tahini a únorový vítěz z Pisy Big Mago, kteří se představí tuzemskému publiku vůbec poprvé. Požádali jsme proto pana Váňu o bližší informace o nich.


"Oba jsou to rekonvalescenti a oba jdou do dostihu na zkoušku, jak na tom jsou. Takže jdeme do dostihu bez větších ambicí," vysvětluje Josef Váňa. "Tahini nesmí u nás běhat dostih třetí kategorie, což nechápu proč, a tříletý Big Mago vyhrál v Itálii prodejku a také do nižší kategorie nesmí. Podle mého názoru to jedničkový kůň není. Když dokáží vydělat nějaké peníze, tak samozřejmě jen dobře. U Tahiniho je důležité, jak prostojí dostih jeho nohy, a u Big Maga, jak se dokáže tady zařadit."


Dodejme, že syn Dylana Thomase Big Mago zakoupený stájí Vocetka se přistěhoval k Váňovým koncem března. "Tahini k nám přijel ještě před Novým rokem. Po Německém Saint Legeru v polovině září, kde byl pátý a kde mj. porazil Donna Hallinga, měl zdravotní problémy."


Pětiletý nový reprezentant stáje Polar-Sportovní-služby-Váňa Tahini (Medicean) běhal jako tříletý třikrát. V derby-trialech v Hannoveru a Baden-Badenu doběhl shodně třetí a po následném šestém místu ve 142. Deutsches Derby, 6 délek za vítězným Waldparkem (Dubawi) se už více na dráze jako tříletý neobjevil. Loni startoval Tahini čtyřikrát, po vítězství a druhém místu v kategorii F doběhl pátý v Listed a stejné umístění získal i v již zmíněném Saint Legeru. Jak ještě Josef Váňa prozradil, oba jeho noví svěřenci jsou také již zaskákaní.

(zem)

 

        Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net