Kolesa2Tečku za letošní cvalovou dostihovou sezónou udělal dnešní mítink v Kolesách, která byla dějištěm 8 dostihů (3 rovinových, 3 steeplechase cross-country a 2 proutek) i definitivního uzavření dosud otevřených šampionátů jezdců profesionálů jak v rovinovém provozu, tak i na překážkách.


Hlavním dostihem byla trojková steeplechase cross country Cena firmy Frančák Budišov (III.k., 4000 m, 60.000 Kč), kterou opanoval domácí pětiletý valach Nebrius (Belenus) stáje Vasury Kolesa, který si v sedle v Jakubem Kocmanem připsal své první životní vítězství.

Nezvítězivším se vůbec dnes v Kolesách dařilo - celkem 5 dostihů vyhráli koně, pro které byl dnešní výsledek prvním vítězstvím v kariéře. Platilo to o i o trojici tříletých vítězů rovinových dostihů - jak Nowitka (Signe Divin) Hřebčína Křenek, tak i Wolf (Beccari) stáje Falun a Savage (Beccari) stáje Lokotrans  (která je, stejně jako Wolf, z chovu Ivana Falty) slavili svůj první životní triumf.

Dvěma úspěchy v sedle čtyřletého Katchaby (Smart Strike)  a o rok staršího Mi Senor (Azamour) potvrdil vítězství v překážkovém šampiónátu žokej Josef Váňa mladší, rovinový šampión Bauyrzan Murzabayev sice odjížděl z Koles jen s jedním druhým místem, ale protože ještě teoretickou šancí na titul disponující Jaromíš Šafář odjel též z Koles s prázdnou, bylo o šampiónovi rozhodnuto.

První triumf si z Koles odvezl tříletý Letní sen (Stormy Jail) stáje MHM, který po dvou startech v bumperech proměnil svou premiéru v proutkách se vítězství, závěrečný dostih sezóny pak patřil valachovi stáje Red Rebels Songsterovi (Montjeu), pro něhož bylo kolesské vítězství v závěrečných proutkách též prvním úspěchem v překážkovém provozu. 
         Valid XHTML and CSS ©2013 Fitmin | code hofmanovi.net

Real time web analytics, Heat map tracking